Uostamiestyje – AJP organizacijos kovinio sporto šventė

Paskutinį balandžio šeštadienį Klaipėdos Lengvosios atletikos manieže bus surengtas visame pasaulyje populiarios Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro (AJP) kovos menų organizacijos turnyras „Klaipėda Open“, kuriame planuoja dalyvauti apie 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos.

Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro organizaciją į Lietuvą atvežė Lietuvos graplingo federacija, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį ir toliau plečianti savo veiklą.

„Nesinori užsisedėti vietoje, todėl kiekvienais metais turime tikslą – sukurti kažką naujo. Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro visame pasaulyje organizuoja varžybas, kuriose kovotojai varžosi pagal brazilų džiudžistu menui artimas taisykles.

Sutartis su jais – ne vienos dienos darbas, todėl labai džiaugiamės galėdami šios organizacijos darbo vaisius pristatyti ir Lietuvoje. Pagal registracijos mastus, akivaizdu, kad mūsų šalies sportininkams ši naujiena yra labai svarbi“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Likus dviem savaitėms iki turnyro, buvo surengtas teisėjų seminaras, kurio metu buvo peržiūrėtos taisyklės ir aptarta, kas už ką bus atsakingas.

„Prieš kiekvieną didesnį turnyrą vyksta panašūs seminarai. Šis atvejis išskirtinis, nes turnyras naujas, taisyklės naujos, todėl turime pasiruošti maksimaliai gerai, kad jokios mažos detalės nesugadintų renginio. Turnyrą dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, tad esame atsakingi ir prieš juos. Klaipėdoje čempionatą organizuoti padeda  viešoji įstaiga "Bokso visata".

Tuo pačiu, galiu pasidžiaugti, kad seminaras buvo surengtas aukščiausiu lygiu, dėl to dvejonių, kad viskas bus gerai nei kiek neturiu“, - kalbėjo K.Smirnovas.

Planuojama, kad „Klaipėda Open“ turnyrai taps tradiciniai ir, artėjant vasarai, kovos menų meistrai kasmet aplankys uostamiestį. Su šiuo miestu Lietuvos graplingo federacija turi sąsajų nuo 2016 metų – čia buvo surengtos graplingo taurės varžybos, Baltijos šalių graplingo čempionatas bei pernai vykęs tarptautinis turnyras.

„Žemaitijos regione vis dar labai trūskta kovinio sporto varžybų. Būtent dėl to Klaipėdoje vykstantys turnyrai būna tokie sėkmingi“, - reziumavo K.Smirnovas.


Pasidalinti