Tarptautiniame graplingo turnyre Ganos atstovų iššūkis lietuviams

Parsisiųsti rezultatus

Reaguodama į pasaulį užklupusią pandemiją, Lietuvos graplingo federacija dar metų pradžioje paskelbė naujieną – technikos demonstravimo turnyrą. Pirmasis blynas buvo kepamas Lietuvoje, o vėliau prisijungė ir kitų šalių atstovai. Šįsyk be Lietuvos atstovų aktyviausiai dalyvavo Ganos ir Latvijos graplingo imtynininkai.

„Su Latvijos graplingo federacija bendradarbiavimas vyskta ne vienus metus, jų sportininkai yra pakankamai aktyvūs ir stiprūs įvairiuose turnyruose. Su Ganos graplingo federacija situacija kitokia. Ji tik dabar įsiliejo į tarptautinės organizacijos veiklą, tačiau nuo pirmųjų dienų yra labai aktyvi dalyvė.

Lygiai taip pat aktyvūs yra ir šios šalies sportininkai, kurie, neabejoju, tarptautinėje arenoje pasieks ne vieną pergalę“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas, pridūręs, jog šią savaitę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su kolegomis iš Izraelio.

Praėjusį savaitgalį vykusiame turnyre daugiausiai darbo turėjo ne dalyviai, o teisėjai. Skirtumai tarp lyderių buvo itin minimalūs.

„Jau praėjusį kartą išrinkti nugalėtojus buvo sunku, o dabar ta užduotis buvo dar sunkesnė. Nors komisijoje buvo net penki asmenys, tačiau dalyviai jau yra pripratę prie reikalavimų ir taisyklių, todėl dauguma viską atliko teisingai ir gražiai“, - sakė K.Smirnovas.

Jei neatsinaujins pandemija ir bus galimi fiziniai čempionatai, šis technikos demonstravimo turnyras, veikiausiai, 2021 – aisiais bus paskutinis. Priminsime, kad jau yra įvykęs Lietuvos atvirasis čempionatas, Lietuvos jaunimo pirmenybės, o jau birželio 5 dieną laukia Baltijos šalių čempionatas.

„Be abejo, kad visi nori fizinės kovos. Galiu garantuoti, kad visi be išimties mūsų sporto šakos entuziastų tikisi, jog turnyrai nuotoliniu būdu ateity galėtų būti tik kaip turnyrų papildymas, bet ne kaip pakaitalas.

Mūsų pačių planas ateityje kartą per metus daryti nuotolinį technikos demonstravimo turnyrą ir dar vieną – susitikus gyvai. Tai leistų išlaikyti discipliną, kuri visada primins, kokie buvo 2020 – 2021 metai“, - ateities planais pasidalino K.Smirnovas, pats laimėjęs turnyrą veteranų grupėje.

Svarbiausioje suaugusiųjų grupėje nugalėtoju tapo Kovos menų akademijos auklėtinis Natas Akmanavičius. Jis taškais aplenkė antroje pozicijoje likusį kovotoją iš Ganos Abdulą Maliką Adjei. Tarp merginų nepralenkiama buvo Šakių „Ošimo“ kovotoja Ieva Smirnovaitė.


Pasidalinti