Švenčionių atviras moksleivių grappling imtynių čempionatas

Paskutinį spalio savaitgalį Švenčionyse įvyks atvirasis graplingo imtynių čempionatas, kuriame paaiškės stipriausias šalies šios sporto šakos moksleivis. Anot tarptautinės graplingo federacijos prezidentu išrinkto Kęstučio Smirnovo, tai vienas svarbiausių šio sezono renginių.
„Aišku, tai ne ką tik praūžusios Europos pirmenybės, tačiau neabejotinai vienos ryškiausių šių metų varžybų. Gali susidaryti įspūdis, kad tai vaikų čempionatas, tačiau tikrai taip nėra. Ten varžysis Lietuvos rinktinės nariai ir kandidatai. Pastarieji galės įvertinti savo jėgas. Tą galėsime padaryti ir mes. Metai baigiasi, tad pats geriausias laikas tą padaryti“, - apie būsimą renginį kalbėjo K.Smirnovas.
Antrą kartą įvyksiančios pirmenybės organizatorių jau dabar vadinamos tradicinėmis.

„Pernai viskas buvo nauja – tiek federacija neseniai susikūrusi, tiek patys nelabai žinojome, kaip ir ką daryti. Dabar viskas bus gerokai paprasčiau tiek mums, tiek dalyviams, kurių lygis nuo praėjusių metų gerokai išaugo“, - sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Burokas.


 „Lietuviams imtynės įaugusios į kraują dar nuo senų laikų, todėl nieko keisto, kad graplingas yra toks populiarus. Čia viskas vyksta paprastai, kur teisėjai turi minimaliai įtakos“, - pasakojo D.Burokas.


Kaip ir įprasta tokiuose turnyruose, paaiškėjus įvairių svorių nugalėtojams, įvyks kova dėl absoliutaus nugalėtojo vardo. Šios kovos laimėtojas bus apdovanotas Švenčionių mero taure.


„Mano kaip mero tikslas ir uždavinys tas, kad kuo daugiau jaunimo sportuotų. Aš per daug nesureikšminu vienos ar kitos sporto šakos, tačiau graplingas mūsų rajone ir ypač mieste yra pakankamai populiarus. Sportuodami jauni žmonės visų pirma garantuoja sau sveikesnę gyvenseną bei mažiau laiko skiria pašaliniams reikalams.


Kiekvienos sporto šakos populiarumas labiausiai priklauso nuo entuziastų. Be to, jauni žmonės mėgsta pasigalinėti, o vienas iš būdų – užsiimti graplingu“, - pasakojo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.


Turnyras bus surengtas spalio 25 dieną. Po jo šiais metais dar geriausieji šalies graplingo meistrai kovos ir dėl Lietuvos čempiono titulo.


Pasidalinti