Graplingo ir bushido federacijos sukirto rankomis dėl bendradarbiavimo

Prieš dvejus metus, kai Lietuvos graplingo federacija atšventė vienerių metų gimtadienį, tuometinis prezidentas Kęstutis Smirnovas pasišovė suvienyti kovines sporto šakas. Tuomet buvo pasirašyta pirmoji bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos dziudo federacija. Ant analogiškos sutarties pernai parašus sudėjo graplingo ir sambo vadovai, o prieš kelias dienas – ir bushido federacijos prezidentas Donatas Simanaitis.

„Nauda abipusė. Bushido federacijos paskutinis projektas KOK skirtas smūginei technikai, tai yra kiekvienas kovinio sporto klubas, kuris treniruoja Muaythai, ar Kikboksą, Kudo, Karatė, Universalią kovą gali atrasti savo sportininkams nišas, kurie gali realizuoti save kovose pagal KOK taisykles.

Graplingo federacija sukūrė universalias taisykles skirtas kovos veiksmams ant imtynių kilimo. Čia save gali išbandyti dziudo, džiudžitsu, sambo, pankrationo, laisvųjų imtynių, graikų - romėnų kovotojai. Atrasti savo pranašumą prieš kitas kovinio sporto šakas.


Iš bushido federacijos turime ko pasimokyti. Pavyzdžiui, patirtis tarptautinėje arenoje. Bendras renginys, kuris sujungtų tiek smūginę techniką, tiek imtynių, būtų geras laikas išrankiam mūsų lietuviško kovinio sporto žinovui bei žiūrovui.

Donatas Simanaitis dėl savo veržlumo ir užsispyrimo, suteikia galimybes mūsų sportininkams išeiti į tarptautines arenas, kovoti su pajėgiais kovotojais. Tai yra svarbu absoliučiai visam Lietuvos koviniam sportui“, - bendradarbiavimo ypatybes ir privalumus įvardino Lietuvos graplingo federacijos direktorius Ričardas Žilaitis, kuris ir pasirašė po bendradarbiavimo sutartimi.

Dar šiais metais graplingas pradės bendradarbiamą su Lietuvos pankrationo federacija. Taip pat vyksta susitikimai su aukštųjų mokyklų vadovais, specializuotomis mokyklomis, kovinio sporto klubų vadovais. Darbas vyksta ne tik Respublikos ribose, bet ir už jos ribų.

„Vienos federacijos žino, kas tai yra graplingas, kitos susipažįsta su graplingu po pristatymo apie šį kovinį sportą, Treti yra matę socialiniuose tinkluose, ketvirti per SPORT1 televiziją, dar kiti yra girdėję apie tai, bet nėra susipažinę.

Daugelis federacijos vadovų mato prasmę ir galimybes savo sportininkams. Taisyklės unikalios ir pritaikytos visiems, kurie imtyniauja ant tatamio. Traumatizmas sudaro apie 4 % varžybose patiriamų traumų, jis yra saugus ir visiems prieinamas. Kaip buvęs kovotojas, Kęstutis Smirnovas puikiai suprasdamas, kur koviniame sporte dar yra niša, pritaikė taisykles, kurios priimtinos tiesk vaikams, tiek senjorams“, - pasakojo R.Žilaitis.

Graplingo federacijos geografija šiemet išsiplėtė iki Jonavos. Balandžio 8 dieną ten bus surengtas atvirasis miesto čempionatas. Tai jau ketvirtasis graplingo turnyras 2017 metais.


Pasidalinti