K.Smirnovas: „Stengiamės, kad vaikai išeitų iš užburto rato ir pamatytų kažką naujo“

Prieš septynerius metus savo veiklą pradėjusi Lietuvos graplingo federacija iškart pareiškė apie socialinę pagalbą sunkiai besiverčiantiems vaikams. Ši vasara nebuvo išimtis – tiek Šakiuose, tiek Jurbarke, tiek Vilniuje broliai Kęstutis, Vytautas ir Mindaugas Smirnovai bei jų sūnėnas Tomas rengė dienos stovyklas socialiai remtinoms arba daugiavaikių šeimų vaikams.

„Stengiamės, kad vaikai išeitų iš užburto rato ir pamatytų kažką naujo. Kadangi geriausiai išmanome graplingo imtynes, tai su jomis supažindiname stovyklos dalyvius. Graplingo imtynės yra viena saugiausių ir populiariausių imtynių pasaulyje. Jos lavina mąstymą, taktiką, ugdo fizines savybes.

Aš pats neseniai su daugiavaikių šeimų vaikais turėjau užsiėmimų sporto klube „Audra“. Jausmas abipusiai nuostabus – jiems patinka, ką aš pasakoju ir rodau, man malonu, kad jiems malonu“, - pasakojo Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Prieš prasidedant projektui, daugiavaikės šeimos registruojasi būsimiems užsiėmimams, o vėliau beveik visi graplingo federacijos klubai vaikams praveda treniruotes. Tokiu būdu federacija prisideda prie vaikų ugdymo ir švietimo.

„Man smagiausia, kad mūsų sporto klubai vis labiau ir labiau įsitraukia į šią veiklą. Ypač regionuose ir atitolusiuose kaimeliuose, kur vaikai dažniausiai dėl finansinių bėdų neturi galimybių nei lankyti būrelių, nei dalyvauti stovyklose. Tokiems vaikams stengiamės padėti ir sudaryti sąlygos sportuoti.

Susidomėjimas tikrai yra ir tikiu, jo po pirmųjų užsiėmimų vaikai liks sporte ir konkrečiai graplingo imtynėse. Pradžia visada būna nelengva, o vėliau juk būtent iš tokių vaikų ir išauga profesionalai, garsinantys ne tik savo miestą, bet ir Lietuvą įvairiose tarptautinėse varžybose“, - sakė K.Smirnovas.

 


Pasidalinti