Startuoja Lietuvos graplingo federacija (Lithuanian Grappling Federation)

Šiais metais Kęstučio Smirnovo įkurta Lietuvos graplingo federacija (Lithuania Grappling Federation) greitai visus pakvies į pirmąjį atvirą Lietuvos grappling čempionatą vyksiantį Šakiuose  (balandžio 5d.)

 

2014 m. sausio 29 d. įkurta Lietuvos graplingo federacija (Lithuanian Grappling Federation). Šios federacijos vadovas ir įkūrėjas - Kęstutis Smirnovas, žinomas Lietuvoje kaip bušido kovotojas, Šakių sporto klubo „Audra“ prezidentas ir treneris.

Grappling išvertus į lietuvių kalbą reikštų „grumtynės“ - mišrių imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip Brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Pagal bendrąją sporto filosofiją, grapplers  sportininkas privalo gerbti sporto vertybes, būti sąžiningu ir niekada tyčia nepakenkti savo varžovui siekiant pergalės. Čia sportininkai kovoja iki pasidavimo, naudodami visus imtynių veiksmus: tiek metimus, tiek smaugimo ar skausmingus veiksmus. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, tik tada per pridedama laiką skaičiuojami taškai pagal patvirtintas tarptautines graplingo taisykles. Sportininkai kovodami dėvi trumpą sportinę aprangą: sportinius šortus ir specialius imtynių marškinėlius.

Lietuvos graplingo federacijos (LGF) pagrindinis tikslas - vienyti ir koordinuoti Lietuvos sporto klubų veiklą, skatinti ir palaikyti bet kokią veiklą susijusią su Lietuvos graplingo federacijos užsibrėžtais tikslais. Taip pat plėtoti ir populiarinti graplingo (imtynių) sportą Lietuvoje ir užsienyje, organizuoti ir vykdyti įvairaus mąsto graplingo turnyrus, pirmenybes, čempionatus, bendradarbiauti su tarptautine graplingo federacija (IGF).

 Visus norinčius pamatyti ar palaikyti mylimus sportininkus bei daugiau sužinoti apie graplingą (imtynes), balandžio 5 d. kviečiame į Šakiuose vyksiantį pirmąjį Lietuvos atvirąjį graplingo čempionatą.


Pasidalinti