Šiauliai pasitinka planetos graplingo čempionatą

Šį šeštadienį Šiauliuose bus surengtas tarptautinės graplingo federacijos pasaulio čempionatas, į kurį pradeda plūsti sportininkai iš įvairių šalių. Ant tatamio išvysime ir būrį lietuvių kovotojų, kurie įvardinami būsimo turnyro favoirtais, ir lietuvių teisėjų, kurie praėjusį savaitgalį dalyvavo seminare su būsimo čempionato naujovėmis susipažinti.

„Kalbant apie sportininkus, tai nekart minėjau, jog nuoseklus federacijos ir klubų darbas leidžia mums į svarbiausius turnyrus eiti iškeltomis galvomis. Net likus kelioms dienoms iki čempionato, aš negaliu įvardinti pagrindinių favoritų laimėti, tačiau galiu įvardinti, kad tarp jų bus ir mūsų šalies atstovai.

Kalbant apie teisėjus, tai seminarai yra rengiami prieš kiekvieną didesnį turnyrą. Įprastai tai būdavo taisyklių pasikartojimas, aptariami niunsai ir maksimaliai suvienodinami teisėjų vertinimai.

Šiemet prie visų jau įvardintų dalykų prisidėjo darbas su nauja kompiuterine programa. Šiuolaikinės tendencijos verčia mus tai daryti. Be to, tikrai nuo tų tendencijų atsilikti nenorime“, - pasakojo tarptautinės graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Prieš dešimtmetį įkurta Tarptautinė graplingo federacija iki šiol yra surengusi du pasaulio čempionatus. Pirmajame žibėjo Tomas Smirnovo, Lauryno Pelakausko, Danieliaus Grėbliūno, Teodoro Aukštuolio ir Ramūno Petraičio žvaigždės; antrajame – K.Mokšino, Laimono Stančiko, Arno Šaduikos, Kasparo Strazdo ir D.Grėbliūno.

„Nemaža dalis šių kovotojų pabandys apginti titulą šiais metais. Konkurencija yra gerokai išaugusi, tad žiūrėsime, kaip jiems seksis“, - sakė K.Smirnovas.

Jau anksčiau buvo užsiminta, kad trečiajame pasaulio graplingo čempionate kovos ne tik suaugę, bet ir vaikai. Taip pat bus kovojama pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupėse bei dviejose disciplinose – su kimono ir be kimono.

Čempionate turėtų startuoti per tris  šimtus dalyvių. Čempionatas bus transliuojamas LGF kanalu.

 


Pasidalinti