Rekordiniuose metuose – pasaulio graplingo taurė

Penkmetį skaičiuojanti tarptautinė graplingo federacija šiemet Lietuvoje surengs dar vieną didelę šventę – lapkričio 23 – ąją Kaune įvyks Pasaulio IGF taurės turnyras.

„Kažkada Kaune buvo surengtas pirmasis Europos taurės turnyras, dabar dalyviai turės progą pasivaržyti ir dėl pasaulio taurės. Įdomu tai, kad laikinojoje Lietuvos sostinėje daugiau nevyko jokie graplingo turnyrai“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Šie metai graplingo pasauliui – rekordiniai. Vos prieš pusantro mėnesio buvo surengtas Europos čempionatas, po to du moksleivių čempionatai, o gruodžio mėnesį graplingo imtynininkai varžysis ir Lietuvos atvirajame čempionate.

„Taip, kaip mes augame federacijos lygmeniu, taip sportininkai auga savuoju. Aš kol kas neturiu atsakymo, ar toks tempas sportininkams yra labai geras, tačiau jei kalbėtumėm tik faktais – tai šiemet į turnyrus renkasi kaip niekada daug dalyvių. Iš to darau išvadą, kad sprendimas – suintensyvinti sezoną – nėra blogas“, - dėstė A.Kupstas.

Kovoje dėl pasaulio taurės turėtų varžytis bent dešimties šalių sportininkai. Anot organizatorių, be įprastų šalių dalyvių, bus galima išvysti ir graplingo imtynininkų iš egzotiškesnių šalių.

„Kol nėra pasirašytos sutartys, nesinori prisikalbėti. Faktas, kad dedame visas pastangas, jog pasaulio taurės turnyre užsieniečių procentas būtų kuo didesnis. Vis tik, tai priklauso ne tik nuo mūsų ar sportininkų norų, bet ir nuo biurokratinių dalykų. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad apie dešimt šalių sportininkų tikrai bus“, - pasakojo A.Kupstas.

Dėl taurės bus kovojama su kimono ir be kimono disciplinose. Pagrindiniais čempionato favoritais įvardinami lietuviai. Tik priminsime, kad jie daugiausiai titulų iškovojo ir rugsėjo mėnesį įvykusiame Europos čempionate.


Pasidalinti