Puikus pasirodymas Ukrainoje

2021 m. kovo mėn. 27 d.

Trys sostinės kovos menų centro „Smauglys“ kovotojai Lukas Pelakauskas, Nikita Berkovičius ir Markas Bavėjanas iš Ukrainoje vykusio BJJ turnyro TMS Ukrainian CUP grįžo iškovoję prizines vietas. Lukas Pelakauskas Svorio kategorija iki 91.5 kg 3 vieta. Absoliučioje kategorijoje 3 vieta . Nikita Berkovičius Svorio kategorijoje iki  81.5 kg 1 vieta. Absoliučioje kategorijoje 3 vieta.

Markas Bavėjanas Svorio kategorijoje 67.5 kg  3 vieta.

Daugiau nei tūkstantis dalyvių iš šešiolikos valstybių varžėsi įvairaus amžiaus ir įvairaus lygio grupėse. Disciplinoje be kimono lietuviai neliko nepastebėti ir skirtingose grupėse nugalėjo ne vieną aukščiau reitinguotą priešininką

Prestižinėje 91.5 kilogramų juodų/ rudų diržų grupėje Lukas Pelakauskas nukeliavo iki finalo ir tik ten turėjo pripažinti kovotojo iš Izraelio pranašumą. Kova baigėsi skausmingu pėdos veiksmu. Tiesa, vėliau Lukas tam pačiam varžovui (taip pat pėdos skausmingu veiksmu) atsirevanšavo kovoje dėl absoliutaus čempiono titulo. Šiose varžybose lietuviui atiteko trečioji vieta.

„Savo pasirodymą vertinu ir kaip laimėjimą, ir kaip pralaimėjimą. Laimėjimu vadinu pergalę absoliučioje įskaitoje prieš varžybų favoritą, fiziškai itin stiprų ir kompetentingą kovotoją iš Izraelio. Jau ta viena kova buvo kaip didžiulis laimėjimas.

Pagal savo įgūdžius ir lygį, galėjau ir turėjau prasibrauti į finalą ir jame laimėti pirmąją vietą. Nepavyko, o tai.. pralaimėjimas“, - sakė L.Pelakauskas.

Suaugusiųjų violetinių diržų grupės svorio kategorijoje iki 67.5 kilogramų M.Bavėjanas liko trečias, o jaunimo 81.5 kilogramo grupėje N.Berkovičius, įveikęs visus varžovus, tapo nugalėtoju. Be to, absoliučioje įskaitoje jaunasis „Smauglio“ kovotojas iškovojo trečiąją vietą. Deja, už neleistiną techninį veiksmą pusfinalyje Nikita buvo diskvalifikuotas ir į finalą nepateko.

„Kaip visada, TMS lyga puikiai organizavo varžybas. Tai graži šventė visiems dalyvavusiems kovotojams. Dėkojame varžybų organizatoriams ir sveikinu Lietuvos kovotojus su pergalėmis tarptautinėje arenoje“, - sakė KMC „Smauglys“ ir Lietuvos graplingo rinktinės vyriausiasis treneris Ričardas Piepolis.

Geriausi Lietuvos kovotojai jau šį šeštadienį sostinėje dalyvaus atvirajame Lietuvos graplingo čempionate.


Pasidalinti