Pasaulio graplingo čempionate – lietuvių dominavimas

Pirmąkart istorijoje surengtame pasaulio graplingo (IGF) čempionate septyni Lietuvos graplingo imtynininkai Konstantinas Mokšinas, Laimonas Stančikas, Tomas Smirnovas, Laurynas Pelakauskas, Danielius Grėbliūnas, Teodoras Aukštuolis ir Ramūnas Petraitis apsijuosė čempioniškais diržais ir pasidabino aukso medaliais.

Tris dienas Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai už nugarų paliko Rusijos sportininkus, kurie iškovojo du aukso ir  septynis sidabro medalius. Taip pat medalius iškovojo Baltarusijos, Kirgistano ir Latvijos sportininkai.

“Visų pirma, noriu pasidžiaugti už neprisvilusį pirmąjį organizacinį blyną. Noriu tikėti, kad Tarptautinė graplingo federacija įvertins mūsų indėlį ir ateityje suteiks daugiau galimybių rengti aukščiausio lygio renginius. Kalbant apie sportininkų pasirodymus, tai jie viršijo visus įmanomus lūkesčius”, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

“Tai, ką mes pradėjome kurti prieš penkerius metus ir į ką dabar išaugo šis sportas – yra neįtikėtini dalykai. Po šio pasaulio čempionato galiu drąsiai sakyti, kad grapingą atidaviau į geras rankas. Didžiuojuosi tuo, kokia šventė buvo surengta Vilniuje”, - sakė pirmasis Lietuvos graplingo federacijos prezidentas bei pasaulio čempionato globėjas Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

Planetos pirmenybėse iš viso dalyvavo 129 graplingo imtynininkai, kurie varžėsi jaunimo, suaugusių, veteranų ir merginų grupėse. Komandinėje įskaitoje triumfavo lietuviai.

Šiemet Lietuvos graplingo federacija surengs dar du turnyrus: lapkričio viduryje Jonavoje – pradedančiųjų čempionatą bei gruodžio antrą savaitgalį Kaune – atvirąjį Lietuvojs grapingo ir brazilų džiudžitsu imtynių čempionatą. Pastarasis – bendradarbiavimo su Lietuvos džiudžitsu federacija bendras projektas.  


Pasidalinti