Prestižiniame TMS turnyre – L.Pelakausko triumfas

Daugkartinis Lietuvos graplingo čempionas Lukas Pelakauskas Ukrainoje vykusiame TMS turnyre triumfavo tiek savo svorio (91,5 kg.), tiek absoliučioje svorio kategorijoje. Šis pasiekimas sostinės kovos menų centro „Smauglys“ kovotojui garantavo pagrindinį diržą, o piniginę papildė 1800 Jungtinių Valstijų dolerių.

„Ši pergalė yra pati rimčiausia, kokią esu iškovojęs per visą savo karjerą. Ji išskirtinė tuo, kad pirmą kartą tokio aukšto lygio komerciniame renginyje tapau nugalėtoju absoliučioje kategorijoje“, - sakė L.Pelakauskas.

Į Ukrainos TMS (The Mission Submission) organizacijos renginį buvo pakviesti visi geriausi sezono sportininkai tam, kad išsiaiškintų, kas taps pagrindiniais nugalėtojais kiekvienoje svorio kategorijoje ir taip pat, kas taps absoliučiu čempionu.

„Į turnyrą vykau vienas, tad psichologiškai buvo sunku. Žiūrint iš dabartinio taško, gal ir gerai, nes nebuvo į ką atsiremti. Teko remtis tik į save“, - sakė L.Pelakauskas.

2021 metų Lietuvos graplingo čempionas į Ukrainą vyko ir kovo mėnesį. Tuomet  TMS Ukrainian CUP turnyre jis liko trečias. Šįsyk L.Pelakauskas turėjo penkias kovas – tris savo svorio kategorijoje ir dvi absoliučioje įskaitoje.

„Visos kovos buvo itin sudėtingos, visi varžovai fiziškai už mane pranašesni. Pirmoje kovoje nuo pat pradžių iškovojau gerą poziciją, bet nesugebėjau atlikti skausmingo veiksmo, o pergalę iškovojau per pratęsimą.

Antros kovos priešininkas buvo žinomas, nes su juo buvo tekę kovoti. Pergalę išplėšiau taip pat per pratęsimą. Trečioji kova – svorio kategorijos finalas. Rankos laužimo veiksmu laimėjau per 2 minutes. Tapau svorio kategorijos nugalėtoju.

Ketvirtoji kova – absoliučios kategorijos pusfinalis. Priešininkas svėrė daugiau nei šimtą kilogramų, o aš – 86. Nors ir buvo ryškus fizinės jegos skirtumas, atsilaikiau ir per pratęsimą rankos laužimo veiksmu iškovojau pergalę.

Penktoji kova – absoliučios kategorijos finalas. Jaučiau daug spaudimo ir buvau išsekęs. Nuo pusfinalio poilsio turėjau vos trylika minučių. Priešininkas buvo stiprus, vikrus ir techniškas, tikrai aukšto lygio sportininkas. Dėl išsekimo tikrai nesukovojau gerai, bet per pratęsimą iškovojau pergalę.Tokiu būdu tapau absoliučiu čempionu“, - prisiminimais dalinosi L.Pelakauskas.

Prieš mėnesį pradėjęs pasiruošimą turnyrui, vos po savaitės kovotojas užsikrėtė COVID-19. Tai reiškė saviizoliaciją, kuri baigėsi likus vos šešioms dienoms iki turnyro.

„Pasiruošimas tikrai nesigavo geriausias. Ištvermė buvo paveikta, o kiekvieną varžybų momentą stebėjau ir prižiūrėjau savo kvėpavimą. Padėjo ir tai, kad per visus 2021 metus daug sportavau. Paprastai mėgstu daug keliauti, bet dėl esamos situacijos dažniau esu Lietuvoje, todėl nusprendžiau skirti laiko sportui“, - sakė L.Pelakauskas.

Gruodžio mėnesį kovotojas planuoja sugrįžti į Ukrainą bei sudalyvauti tos pačios organizacijos komandinėse varžybose. Kalbėdamas apie tolesnius tikslus, „Smauglys“ pažymi norą išbandyti savo jėgas ir Jungtinėse Valstijose.

„Man jau beveik 30 metų, o tai reiškia, kad sportuoti ir dalyvauti aukšto lygio varžybose dar galiu 2-4 metus. Kol dar galiu, yra noras nukeliauti į Ameriką ir pasimokyti iš daugiausia varžybine prasme pasiekusių šio sporto trenerių ir sportininkų pasaulyje“, - planus atskleidė L.Pelakauskas.


Pasidalinti