Pirmąjį kartą Lietuvos graplingo istorijoje – turnyras naujokams

Pirmąjį kartą Lietuvos graplingo istorijoje buvo surengtas turnyras pradedantiesiems. Į Jonavoje vykusį renginį susirinko net 130 sporto šakos entuziastų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Specialistų vertinimai vienodi – toks turnyras ne paskutinis.

„Tai sena idėja, tačiau mus vis stabdydavo mintys, kad nepatempsime. Turiu galvoje tai, kad nebuvome tikri, ar susirinks pakankamai dalyvių. Prieš 2018 metus pasakėme sau, kad kol nepabandysime – tol nesužinosime. Turnyrą patikėjome Jonavai.

Supraskite, kad naujokams dalyvauti įprastuose turnyruose yra per sudėtinga, o čia jie turėjo progą varžytis su sau lygiais. Tiesa, buvo keli atvejai, kai treneriai atsivežė kitas imtynių sporto šakas kultivavusius sportininkus. Jiems čia buvo per lengva“, – apie savaitgalį praūžusį renginį sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Taip pat skaitykite: Lietuvos graplingo moksleivių čempionate – dalyvių rekordas Pasaulio graplingo čempionate Vilniuje medalius dalijosi lietuvės ir latvės Pasaulio graplingo čempionate – lietuvių dominavimas Jonava pastaraisiais metais graplinge užima vis svarbesnę vietą. Čia buvo surengtos ir Baltijos šalių žaidynės, čia startavo ir pradedančiųjų turnyras.

„Didelio skirtumo, ką organizuoti, nėra. Visur reikalingi tie patys tatamiai, tie patys teisėjai ir panašiai. Galbūt, kažkiek skiriasi pasirengimo kaštai, galbūt paties turnyro trukmė.. tačiau tai tik detalės.

Noriu pasidžiaugti, kad viskas praėjo be nesklandumų, todėl labai realu, kad toks turnyras įgaus pagreitį ir Jonava kitąmet vėl rinks tuos žmones, kurie nori save parodyti ir išbandyti. Per kiekybę mes pasieksime kokybę, todėl yra labai svarbu, kad žmonės priprastų sportuoti graplingą“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Arnoldas Lukošiūnas.

Šis turnyras buvo paskutinis prieš gruodžio 8-9 dienomis įvyksiantį Lietuvos atvirąjį graplingo ir brazilų džiudžitsu bendrą imtynių čempionatą. Jame pasiryžę dalyvauti ir keli Jonavoje gerai pasirodę naujokai.


Pasidalinti