Pirmajam Europos graplingo čempionui M.Rudnickui – juodas diržas

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusio „Klaipėda Open“ graplingo turnyro nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo „Ukmergės dziudo klubo“ sportininkai, tačiau ne jie tapo didžiausiomis vakaro žvaigždėmis. Šio turnyro organizatoriui, pirmajam Europos graplingo čempionui Mariui Rudnickui už indėlį į graplingo veiklą buvo įteiktas juodas diržas (pirmas danas).

„Marius yra žmogus, pašventęs savo gyvenimą sportui, todėl jo pagerbimas buvo laiko klausimas. Priminsiu, kad šiemet į Klaipėdą graplingas sugrįžo po penkerių metų pertraukos, todėl geriausia idėja buvo apdovanoti jį namų arenoje. Tai kaip ir padėka Klaipėdos miesto savivaldybei, kuri iš dalies finansavo šį turnyrą“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Komandinėje įskaitoje Ukmergės dziudo klubas taškais aplenkė Šakių/ Marijampolės „Audrą“ ir trečioje vietoje likusį KMC „Smauglį“. Nepaisant nelaimėtos taurės komandinėje įskaitoje, sostinės Smaugliai dominavo individualiose suaugusiųjų grupėse.

Disciplinoje be kimono nugalėtojais tapo: Vadimas Babičius (72 kg), Antanas Bieliauskas (80 kg) ir Timofejus Koniajevas (90 kg). Dar vienos svorio kategorijos (+90 kg) nugalėtoju tapo Latvijos sportininkas Janis Kogutičsas.

Pastarasis kovotojas toje pačioje svorio kategorijoje buvo nenugalimas ir disciplinoje su kimono. Kitose kategorijose dominavo „A-Force BJJ“ sportininkai: Renatas Buškus (72 kg), Tadas Jonaitis (80 kg) ir Evaldas Ščefanovičius (90 kg).

„Iš tikrųjų, jokių nesklandumų nebuvo. Viskas pavyko ir viskas, sakyčiau, susiklostė puikiai. Su kuo teko bendrauti iš pažįstamų, visi vienbalsiai pripažino, kad tokio tipo renginių Klaipėdai labai trūksta. Aišku, norėjome daugiau sportininkų iš tolimesnių taškų, tačiau viską atpirko vietinių entuziazmas. Toks ir buvo tikslas – pažadinti Klaipėdos klubus. Didesne ar mažesne apimtimi dalyvavo visi uostamiesčio klubai“ , -sakė M.Rudnickas.

Iš viso „Klaipėda Open“ turnyre dalyvavo 177 dalyviai. Pats M.Rudnickas, kuris 2016 metais tapo pirmuoju Europos graplingo čempionu, varžybose nedalyvavo. O federacijos sprendimas įteikti juodą diržą jam pačiam buvo staigmena.

„Tikrai netikėtas įvertinimas. Man pačiam neteisinga vertinti save, ar vertas esu to, ar nevertas, bet jei kiti žmonės vertina mano indėlį į federacijos veiklą, pripažįsta techninį žinių lygį, trenerio darbą, man tai yra malonu“, - sakė M.Rudnickas.

Europos čempionas tapo dvyliktuoju Lietuvos graplingo federacijos pirmo dano savininku. Dar penki graplingui neabejingi asmenys (Vytautas Smirnovas, Ričardas Piepolis, Dainius Burokas, Arnoldas Lukošiūnas ir Albertas Kašėta) yra trečio dano savininkai, o Kęstučiui Smirnovui pernai buvo įteiktas penkto dano juodas diržas.

Artimiausias graplingo federacijos renginys – gegužės 28 dieną Jonavoje įvyksiantis Baltijos šalių čempionatas.


Pasidalinti