Piepolis: ruošdamiesi čempionatui sportininkams sudarome laukines sąlygas

Artėjantis pirmasis Europos grappling imtynių čempionatas Kaune organizatoriams kelia vis daugiau klausimų, kaip čempionatą surengti tobulą, o rinktinės treneriams – kaip paruošti auklėtinius, kad jie būtų geriausios sportinės formos. Ir vieni, ir kiti sako, kad viskas vyksta pagal planą.

 

„Gal su jaunimu šiuo laikotarpiu kiek sunkiau, nes jiems dabar svarbiausias dalykas yra sėkmingai išlaikyti egzaminus. O su vyresniais viskas gerai. Jie profesionalai, todėl treniruojasi rimtai. Nesvarbu, kas tai būtų: ar pasiruošimas Europos čempionatui, ar Lietuvos, ar kitam turnyrui“, - dėstė Lietuvos grapplingo rinktinės treneris Ričardas Piepolis.

Sakykite, ar jau dedami pasiruošimo akcentai prieš artėjantį čempionatą? – paklausėme trenerio.

Sakyčiau, kad dirbame, kaip ir kitų imtynių atstovai. Tobuliname techniką, daug dėmesio skiriame fiziniam ir psichologiniam pasiruošimui. Jau laukiame vasaros stovyklų, kad galėtumėm daugiau imtyniauti su kitų miestų sportininkais. Įvairesni priešininkai – įvairesnis pasiruošimas. Nauda tokiose stovyklose gaunama žymiai didesnė, nei kovojant su priešininkais, kuriuos visi puikiai pažįsta.

Ar jau nusprendėte, kur vyks stovykla?

Yra du variantai: arba Kaunas, arba Zarasai. Kaunas gerai dėl to, kad iš kiekvieno miesto yra patogu atvažiuoti, o Zarasuose – daugiau galimybių įsikurti gamtoje prie ežerų. Su savo sportininkais planuoju ir papildomą pasiruošimą. Turime tokią jau tradicine tapusią stovyklą Dzūkijos miškuose, kur sudarome sunkias laukines sąlygas, gyvename palapinėse be kažkokių patogumų. Tokia stovykla labai gerai ugdo charakterį.

Jums, kaip rinktinės treneriui, svarbus yra sporto šakos augimas. Ar jis yra pastebimas?

Galiu pasakyti, kad grapplingas vystosi labai greitai. Užtenka pažiūrėti į sportininkų skaičių, kuris lenkia daugelį panašių federacijų, turinčių gerokai didesnį įdirbį. Manyčiau, kad tai lemia pavyzdinis organizacinis darbas. Grapplingo federacija gyvuoja vos metus, tačiau veiklos nuveikta tikrai labai daug.

O kokia situacija su pačiais sportininkais? Apskritai, ar lietuviams priimtinos grapplingo imtynės?

Pats grapplingas yra priimtinas dėl to, kad čia taisyklės yra labiausiai priartintos prie realios kovos. Teisėjo įtaka kovos eigai ir baigčiai minimali. Pagrindinis prioritetas yra priversti varžovą pasiduoti skausmingu arba smaugimo veiksmu. Labai platus įvairių imtynių technikų arsenalas. Tokios taisyklės išugdo kovotoją, kuris susipažinęs su smūgine technika gali kovoti ir MMA varžybose. Lietuviams tokios imtynės tikrai patiks.

Ar jau iškėlėte tikslus prieš Europos čempionatą?

Kadangi tai bus pirmas šios organizacijos čempionatas, tai labai sunku pasakyti, kokio lygio varžovai susirinks. Neplanuojame konkrečių vietų. Tiesiog stengiamės, kad kiekvienas sportininkas pasiruoštų maksimaliai.


Pasidalinti