Per metus - į čempionus

M.Nemsevičius tik šiemet sužinojo apie graplingą, o neprabėgus nė pusei metų kėlė pagrindinę Palangos atvirojo čempionato absoliutaus čempiono taurę. Tokiu įspūdingu pasiekimu jis užbaigė sezoną.

Imtynės dvidešimtmečiam sportininkui nėra naujiena. Vis dėlto daugeliui perėjimas nuo vienos kovinės šakos prie kitos užtrunka nemažai laiko. Martynas Nemsevičius nėra dauguma. Jis nuo pirmos dienos ilgus vakarus užtrukdavo tobulindamas veiksmus, kad turnyruose būtų ne dalyvis, o nugalėtojas.

Sostinės “Smauglio” klube su stipriausiais šalies graplingo kovotojais besidarbuojantis Martynas ir Palangoje galėjo likti be titulo. Tačiau didžiulis užsispyrimas garantavo pirmąjį titulą.

“Kai pralaimėjau pirmą kovą, buvo visokių minčių. Gerai, kad nepalūžau, nusiraminau ir laimėjau visas likusias kovas. Eidamas ant tatamio visada galvoju tik apie pergalę, tad negaliu sakyti, kad jos nesitikėjau”, - po pergalės dėstė Palangos atvirojo čempionato nugalėtojas.

Pajūryje vykęs čempionatas pirmą kartą istorijoje sujungė graplingą ir sambo. Pastarosios sporto šakos atstovai kovojo ant vieno kilimo, graplingo imtynininkams buvo skirti trys. Iš viso dalyvavo per šimtą sportininkų.

 

“Pergalė parodo, kad einu į priekį. Savotiška sezono pabaigos dovana. Pirmieji metai graplingo imtynėse nebuvo lengvi, tačiau sunkus, sąžiningas darbas davė rezultatų. Būna, kad mintyse užfiksuoji matytą varžovų veiksmą ir stengiesi jį atkartoti. Ir darai tol, kol pavyksta. Man treniruotė kaip šventė. Atgaiva tiesiogine to žodžio prasme”, - pasakojo M.Nemsevičius.

Naująjį čempioną treniruoja Lietuvos rinktinės treneris Ričardas Piepolis. Pastarojo auklėtiniams mūsų šalyje lygiaverčių varžovų dažniausiai neatsiranda.

“Kai atėjau pačią pirmą dieną, su treneriu labai daug kalbėjome. Jis puikus žmogus, mokantis pažadinti kovotoją. Iki dabar į kovą einu su mažu jauduliuku. Nemanau, kad man tai kažkaip padeda ar kažkaip trikdo. Labiau mane trikdo pralaimėjimai. Ypač, jei tai įvyksta po mano klaidos. Aišku, jei priešininkas geresnis, tada nieko nepadarysi. Bet kokiu atveju, žiūriu į priekį ir tikiuosi eiti pirmyn”, - sakė M.Nemsevičius.

Kitas graplingo federacijos renginys spalio 15 dieną Švenčionyse. Ten vyks atvirasis Lietuvos mokinių čempionatas.


Pasidalinti