Pasaulio graplingo čempionate lietuvių sąskaitoje – vienas diržas

Šiauliuose vykusio pasaulio graplingo čempionato absoliučios svorio kategorijos disciplinoje be kimono triumfavo „Smauglio“ klubo imtynininkas Kasparas Strazdas. Jis buvo vienintelis Lietuvos atstovas, po čempionato apsijuosęs čempiono diržu. Kiti svarbiausi čempionato apdovanojimai atiteko Latvijos ir Kazachstano sportininkams.

„Tikslaus atsakymo dar neturime, kodėl taip atsitiko, bet faktas, kad pasiektas rezultatas netenkina. Gali būti, kad po pirmų dviejų pasaulio čempionatų pradėjome galvoti, kokie esame geri.

Kitas momentas – norisi pasidžiaugti už Kasparą ir jo pergalę. Akivaizdu, kad nuoseklus ir kryptingas darbas leidžia skinti pergales pačiose svarbiausiose sezono kovose. Prieš čempionatą jo neįvardinau kaip favorito, bet širdy tikrai norėjau, kad jam pasisektų“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Trečios planetos pirmenybės buvo rekordinės pagal dalyvių skaičių. Šįsyk į Šiaulius atvyko 326 graplingo imtynininkai iš 49 komandų ir iš 15 šalių.

„Jei atvirai, 300 dalyvių turėjo būti mūsų lubos, tai išvydus galutinį skaičių buvo šioks toks šokas. Gerai, kad niekas to nepastebėjo (šypsosi). Aišku, tai didžiulis įdirbis organizatorių, kurie greitai reagavo į tai“, - pasakojo LGF prezidentas.

Renginyje Tarptautinė graplingo federacija už imtynių populiarinimą ir plėtrą pirmą daną (juodą diržą) suteikė Latvijos treneriams Andrejui Maslovui, Vachidui Esambulatovui bei Estijos treneriui Stepanui Skarbanovui.

Suaugusiųjų grupės savo svorio kategorijose disciplinoje be kimono pasaulio čempionais tapo: Renatas Buskus (Lietuva), Mindaugas Veržbickas (Lietuva), Kamilis Korolevičius (Lenkija), Kasparas Strazdas (Lietuva), Ariana Šuopytė (Lietuva), Gabrielė Katkauskaitė (Lietuva), Lolita Obolevič (Latvija).

Suaugusiųjų grupės savo svorio kategorijose disciplinoje su kimono pasaulio čempionais tapo: Vakaris Mecionis (Lietuva), Erikas Chobrebovas (Lietuva), Darkhanas Tolybayevas (Kazachstanas), Mantas Kasauskas (Lietuva), Ilja Kudrjavcevas (Latvija), Airida Kupstaitė (Lietuva), Gabrielė Katkauskaitė (Lietuva), Lolita Obolevič (Latvija).

Absoliučiose įskaitose be K.Strazdo pasaulio čempionato du diržus laimėjo Lolita Obolevič iš Latvijos (su kimono, be kimono) ir Darkhanas Tolybayevas (su kimono).

„Turėjome puikią šventę, todėl norisi padėkoti visiems prie jos prisidėjusiems – tiek Šiaulių miesto savivaldybei, kuri dalinai finansavo čempionatą, tiek visiems rėmėjams, kurie neabejingi tam, ką darome“, - dėkojo K.Smirnovas.

Iki metų pabaigos Lietuvos graplingo federacija dar organizuos atvirąjį Lietuvos džiudžitsu newaza čempionatą bei Lietuvos graplingo imtynių čempionatą. 


Pasidalinti