Pasaulio graplingo čempionai pasiruošę patriukšmauti ir Europos čempionate

Rugsėjo 28 dieną Šiauliuose praūš vienas didžiausių šių metų kovinio sporto renginių – Europos graplingo čempionatas. Į jį susirinks ir praėjusiais metais pasaulio čempionais tapę stipriausi Lietuvos atstovai.

„Žinau, kad artėja varžybos, bet įprastoje mano darbo rutinoje niekas per daug nesikeičia. Man kiekvienos varžybos yra vienodai svarbios, per kiekvienas stengiuosi maksimaliai atsiduoti ir pasirodyti kuo geriau. Jaučiu, kad tobulėju, gerėja mano technika, o kiek tai prisidės varžybose – pamatysime jau greitai“, - sakė tik pernai į graplingo pasaulį pasukusi Aida Vasiliauskaitė.

Aštuoniolikmetė kovinio sporto žvaigždė ilgus metus kultivavusi dziudo prieš metus iškovojo teisę dalyvauti planetos graplingo čempionate ir jį užtikrintai laimėjo.

Pergalę pernai iškovojo ir 2017 – ųjų Lietuvos graplingo reitingo lyderis Tomas Smirnovas. Šiemet daugiausiai varžybų jis dalyvauja užsienyje, todėl čempionatas Šiauliuose bus reta proga pasirodyti prieš savus sirgalius.

„Pasiruošimas toks, kad galėčiau judėti į priekį ir lygiai kovoti su geriausiais Europos kovotojais, nepriklausomai nuo to, kokiai organizacijai jie priklauso. Šią vasarą turėjau išvykų į užsienio stovyklas, turėjau puikius sparingo partnerius, o po pergalių prieš juos, neabejotinai, išauga pasitikėjimas“, - pasakojo T.Smirnovas.

Dėl savo dalyvavimo čempionate dar nėra apsisprendęs vienas vyriausių pasaulio graplingo čempionų Konstantinas Mokšinas. Anot daugybę titulų turinčio kovotojų, tai priklausys nuo sportinės formos.

„Paskutinį mėnesį atostogavau, priaugau šiek tiek svorio, tai nežinau, kaip bus. Nesinori dalyvauti tik tam, kad dalyvaučiau. Aišku dar yra laiko, tačiau jau dabar jaučiu, kad spalį mano forma būtų geresnė. Anksčiau su Dievo pagalba didžiuosius čempionatus laimėti pavyko. Kaip bus šiemet? Sunku pasakyti“, - sakė K.Mokšinas.

Europos čempionatas Šiauliuose bus surengtas pirmą kartą istorijoje. Pirmą kartą planuojamas rungtys su kimono ir be kimono. Beveik neabejojama, kad šiais metais bus pasiektas dalyvių rekordas.


Pasidalinti