Pasaulio čempionai K.Mokšinas ir A.Kaušiūtė – Lietuvos reitingo lyderiai

Šiemet pasaulio graplingo čempionais tapę Konstantinas Mokšinas ir Auksė Kaušiūtė po savaitės sieks laimėti Lietuvos pirmenybių auksą bei užsitikrinti reitingo viršūnes 2018 metais.

Ne vieną kovinę sporto šaką kultivuojantis K.Mokšinas geriausiu metų graplingo imtynininku dar nėra tapęs nei karto, A.Kaušiūtei toks laimėjimas nebūtų pirmas karjeroje.

„Daug kartų reitinge likau antras arba trečias, tačiau iki pirmos vietos visada kažkiek pritrūkdavo. Teisybės dėlei, galiu pasakyti, kad šio tikslo niekada sau nekėliau, bet šiemet vežiau savo auklėtinius į skirtingus čempionatus, todėl ir pats sudalyvadau ir grįždavau ne tuščiomis (šypsosi).

Atvirai kalbant, tas lyderiavimas reitinge labai didelio džiaugsmo nesuteikia. Galbūt, tai pasikeis po kažkiek metų. Tikiu, kad bus malonu prisiminti, jog kažkada buvau geriausias graplingo kovotojas tarp visų svorio kategorijų.

Šie metai buvo ypatingi, nes buvo surengtas pirmas IGF pasaulio čempionatas. Iki šiol triskart laimėjau Europos čempionatą, o šiemet pavyko žengti ir tą paskutinį žingsnį“, - sakė be penkių minučių geriausias 2018 – ųjų graplingo imtynininkas. K.Mokšinas reitinge lenkia Danielių Grėbliūną, Laimoną Stančiką, Ramūną Petraitį ir Lauryną Pelakauską. Išskyrus R.Petraitį, visi kiti penketuko atstovai – kovos menų centro „Smauglys“ kovotojai.

„Tai yra normalu. Mūsų klubas turi gilias graplingo tradicijas ir istoriją. Mes dalyvaujame daugelyje varžybų įvairiose šalyse, taip pat pasiimame geriausius dalykus iš kitų kovinio sporto šakų. Be to, mūsų treneris Ričardas Piepolis šioje sferoje yra sukaupęs milžinišką patirtį. Dėl visų šių priežasčių, sakyčiau, artimiausiu metu kitiems mus aplenkti bus labai sunku. Tačiau, jei norite tapti aukšto meistriškumo sportininkais visada yra laukiami mūsų komandoje“, - sakė K.Mokšinas.

Kaip „Smauglys“ karaliauja vyrų graplinge, taip „Ošimas“ yra ryškus lyderis tarp moterų. A.Kaušiūtė reitinge lenkia savo komandos drauges Ievą Smirnovaitę ir Benitą Eidikytę, o iš viso pirmajame dešimtuke yra net šešios Šakių atstovės.

„Man svarbiau ne reitingo aukštumos, o trenerio Vytauto Smirnovo didžiavimasis manimi. Šie metai buvo gana įtempti, reikalaujantys daugiau pastangų nei ankstesniais metais. Graplingo lygis kyla, dalyvaujančių skaičius auga, todėl ruoštis reikia vis stipriau. Tačiau su „Ošimo“ merginomis tą padaryti lengviau nei kažkur kitur. Me sesame stipraus charakterio, mes siekiame tik pačių geriausių rezultatų, todėl mes ir pirmaujame“, - pasakojo A.Kaušiūtė.

Paskutinis šiais metais reitinginis turnyras gruodžio 8-9 dienomis bus surengtas Kaune. Per tą savaitgalį paaiškės Lietuvos graplingo ir džiudžitsu čempionai.


Pasidalinti