Nauja jėga graplingo pasaulyje – “Liūtai” iš Klaipėdos

Ant tatamio Lietuvos atvirajame graplingo čempionate užlipęs aštuonmetis Vilius Kairys netrukus iškovojo aukso medalį, tokiu būdu pradėdamas naujo nario “Team Lion MMA” istoriją. Šis klubas iš Klaipėdos tapo penktuoju graplingo federacijos nauju nariu 2017 – aisiais.

“Esame labai jaunas klubas, tačiau manome, kad ilgiau laukti nereikėjo. Kuo anksčiau – tuo geriau”, - pokalbį pradėjo klubo treneris Raimondas Zeniauskas, kurio CV netrūksta pergalių koviniame sporte.

Treneris per savo karjerą spėjo tapti Lietuvos kovinio sambo čempionu, Europos pankrationo taurės nugalėtoju, atvirojo Baltijos šalių graplingo čempionu, daugkartiniu MMA turnyrų nugalėtoju. Būtent MMA vardas įrašytas ir klubo pavadinime.

Klaipėda iki šiol garsėjo Kovos menų namų auklėtinių pergalėmis. R.Zeniauskas įsitikinęs, kad “Liūtams” uostamiestyje vietos užteks.

“Aš visada maniau, kad kuo didesnis pasirinkimas – tuo geriau. Kiekvienas gali pasiūlyti kažką kito, kažką naujo. Pasakysiu taip, kad mūsų situacijoje netgi nebuvo tokio vieno dalyko, nuo kurio viskas pribrendo. Mūsų atveju buvo taip, kad buvo komanda, prireikė klubo ir mes jį įsteigėme”, - sakė R.Zeniauskas.

Jūsų pavadinime yra MMA, tačiau panorote būti ir graplingo nariais. Dėl ko?

MMA yra mišrus sportas, kuriame be imtynių tu niekaip neapseisi. Neužtenka vien smūgiuoti, o graplingo taisyklės ir varžybos yra idealiausia vieta ties tuo tobulėti.

 

Utenoje patyrėte savotišką krikštą. Kaip jį įvertintumėt?

Sakyčiau, kad neblogai. Turime jaunų perspektyvių sportininkų, kurie ruošėsi, stengėsi ir.. laimėjo.

 

Kaip statomas jūsų klubas: jaunimo pagrindu ar žvaigždžių?

Tikrai ne žvaigždžių – neturime nei vienos. Pagrindas yra jaunimas, iš kurio gali išaugti ateities žvaigždės. Aišku, yra ir vyresnių sportininkų, tačiau jie paprastai ateina pasportuoti dėl savęs. Jiems svarbiau palaikyti fizinę formą, o ne siekti rezultato.

 

Kokius tikslus esate išsikėlę artimiausiu laikotarpiu?

Esame jaunas klubas, sportininkai jauni, tad kažkokių itin aukštų tikslų nekeliame, tiesiog norime kuo daugiau prizinių vietų, kuo daugiau medalių Lietuvoje, o ateity – aišku, kuo daugiau pergalių ir tarptautinėje arenoje.

---

R.Zeniauskas ir pats lipo ant tatamio Lietuvos graplingo čempionate ir svorio kategorijoje iki 72 kilogramų iškovojo aukso medalį. Domantas Sakarauskas, Mantas Daunys, Danielius Repenko, Aleksandras Juzikas ir Aidas Bagdonavičius tenkinosi vicečempiono titulu.

2017 metais prie Lietuvos graplingo federacijos narių prisijungė: Vilniaus Pankrationo sporto klubas “Atėnų Tigrai”, Palangos “Žvėris GYM”, “Klaipėdos braziliško džiudžitsu akademija” ir “Palangos sambo akademija”.


Pasidalinti