Moksleivių graplingo čempionatas – per du miestus

Pirmąkart istorijoje Lietuvos graplingo moksleivių čempionatas buvo išskirtas į dvi dalis – pirmoji Švenčionyse surengta dar prieš dvi savaites, antroji – perkelta į Ukmergę.

„Reikia suprasti, kad atsiradus disciplinai su kimono mes per vieną dieną tiesiog nebespėjome. Priėmėme sprendimą – išskaidyti turnyrą į dvi dienas ir galime drąsiai konstatuoti, kad tas sprendimas pasiteisino“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Tiek Švenčionyse, tiek Ukmergėje kovojo keturių skirtingų amžiaus grupių atstovai. Tiesa, pasitaikė ir tokių dalyvių, kurie rinkosi ir vieną, ir kitą turnyrą.

„Galvoju, kad besidubliuojančių dalyvių galėjo būti dar daugiau, dėl to valdybai siūlysiu, kad nuo kitų metų viena moksleivių čempionato dalis vyktų pavasarį, kita – rudenį. Dabar buvome privesti susispausti, nes Švenčionių etapas vyko prabėgus vos vienai savaitei po Europos čempionato, Ukmergės etapas irgi šalia.

Aišku, galėjome daryti per vieną dieną – būtumėm ir pinigų sutaupę, ir šiaip būtų paprasčiau. Tačiau tai būtų diskomfortas, o to tikrai nenorėjome“, - sakė A.Kupstas.

Ukmergėje iki šiol nebuvo rengiamas nei vienas Lietuvos graplingo federacijos renginys. Kaip patys ukmergiškiai minėjo, jie geografiją tik dabar praplėtė tik dėl to, kad.. neturėjo salės.

„Mes iš tikro labai džiaugiamės, kad su Ukmerge pavyko rasti bendrą kalbą. Į patį čempionatą buvo atvykusių ir savivaldybės atstovų, o tai reiškia, kad jiems svarbu, kas vyksta jų mieste.

Esu tikras, kad čia lankomės ne paskutinį kartą, nes tiek mūsų federacijos, tiek dalyvių vertinimai yra patys aukščiausi“, - dėstė A.Kupstas.

Absoliučia turnyro heroje tapo Šakių „Ošimo“ atstovė Ieva Smirnovaitė. Ji laimėjo abiejų disciplinų (su kimono, be kimono) absoliučių svorio kategorijų kovas. Tarp vaikinų, disciplinoje be kimono nepralenkiamas buvo „Smauglio“ atstovas Vadimas Babičius, su kimono – Šakių „Ošimo“ auklėtinis Marius Juočiūnas.


Pasidalinti