Lietuvos graplingo čempionate – favoritų pergalės

Parsisiųsti rezutlatus

Kaune praūžusiame Lietuvos graplingo čempionate pagrindinius prizus susirinko stipriausi šios sporto šakos meistrai. Be to, jie pasinaudojo galimybe maksimaliai papildyti naujam reitingui pradėtų skaičiuoti taškų taupyklę.

Pagrindinės vyrų grupės be kimono disciplinos čempionais tapo: vilnietis Konstantinas Mokšinas (svorio kategorija iki 64 kg.), klaipėdietis Raimondas Zeniauskas (72 kg.), ukmergiškis Mindaugas Veržbickas (80 kg.), vilnietis Danielius Grėbliūnas (90 kg) ir kaunietis Dovydas Šidlauskas (per 90 kg.).

„Išskyrus Dovydą Šidlauską, visiems likusiems dalyviams tai jau ne pirmas čempiono titulas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Jie visi labai universalūs kovotojai, jie rinktinės nariai, todėl jų pergalės yra labai dėsningos“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Absoliučioje svorio kategorijoje triumfavo „Smauglio“ atstovas Kasparas Strazdas. Devyniolikmetis kovotojas finale nugalėjo R.Zeniauską bei pirmą kartą istorijoje tapo Lietuvos graplingo absoliučiu čempionu.

„Kasparo užsidegimas bei jo progresas šiais metais buvo neįtikėtinas. Jis neabejotinai yra labiausiai patobulėjęs mūsų organizacijos sportininkas per 2019 metus. Galime prisiminti ir tai, kad šiemet jis tapo ir absoliučiu Baltijos šalių čempionu, o tai daug ką pasako“, - teigė A.Kupstas.

Merginų grupėje skirtingų svorio kategorijų nugalėtojomis tapo: ukmergiškė Austėja Šidlauskaitė (53 kg.), šakietė Ieva Smirnovaitė (61 kg.), Panevėžiui ir Šakiams atstovaujanti Aida Vasiliauskaitė (69 kg.) ir Ugnė Alesiūnaitė (per 69 kg.). Absoliučios svorio kategorijos finale A.Vasiliauskaitė nugalėjo I.Smirnovaitę bei buvo pripažinta geriausia šių metų graplingo imtynių kovotoja.

Disciplinoje su kimono absoliučia čempione tapo I.Smirnovaitė, o absoliučiu čempionu – D.Šidlauskas.

Prieš šį čempionatą Lietuvos graplingo federacija dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos fondo konkurse. Įveikusi konkurso sąlygas, federacija iš fondo gavo lėšų naujam tatamio įsigijimui bei naujai teisėjų įrangai, padedančiai užtikrinti tikslesnį teisėjų darbą.

Šiuo renginiu geriausi Lietuvos graplingo kovotojai užbaigė 2019 – ųjų sezoną, o federacija sezoną baigs šį savaitgalį po pradedančiųjų sportuoti graplingą turnyro „Aš pradedu“.