Lietuvos graplingo čempionate – atsisveikinimas su Smirnovu

Lapkričio 13 dieną į Uteną susirinks geriausi šalies graplingo kovotojai, kurie kovos ir dėl šalies čempiono vardų, ir dėl absoliučios kategorijos taurių. Šis čempionatas bus paskutinis, graplingo federacijai vadovaujant į Seimą išrinktam Kęstučiui Smirnovui.

„Man bus tarsi atsisveikinimo turnyras. Iš vienos pusės – liūdna, iš kitos – suprantu, kad toks gyvenimas. Džiaugiuosi, kad atsisveikinimo turnyre graplingo geografija bus dar labiau išsiplėtusi. Nuo pat federacijos įkūrimo turėjau tokį tikslą. Manau, kad daugiau ar mažiau pavyko šį tikslą įgyvendinti“, - kalbėjo priešpaskutinę savaitę graplingo federacijos prezidentu dirbantis K.Smirnovas.

Krepšiniu, futbolu, žirgų konkūru ir daugeliu kitų sporto šakų garsi Aukštaitijos sostinė graplingo turnyrų kol kas dar nerengė, nepaisant to, kad kovinis sportas šiame mieste nėra svetimas jau du dešimtmečius.

„Mūsų kovinio sporto klubas mieste veikia jau beveik dvidešimt metų, o turnyrų organizacine prasme irgi nesame naujokai. Turėjome ir realių kovų turnyrų, ir karate turnyrų. Atėjo laikas graplingui“, - sakė rytų kovos menų klubo „Impulsas“ vadovas ir įkūrėjas Kastytis Stankevičius.

„Tiesą sakant, aš pats ir buvau pagrindinis šio čempionato iniciatorius. Tiek parterį, tiek imtynes propaguoju dar nuo tada, kai graplingo federacijos net nebuvo. Niekada netapsime krepšiniu ar futbolu, tačiau norisi, kad Utena garsėtų ir kaip kovos menų miestas.

Graplingas yra, tarsi, šachmatų lenta, kur turi apmąstyti kiekvieną ėjimą į priekį. Graplingas yra saugus sportas, dėl to jis populiarėja tiek tarp jaunimo, tiek tarp suaugusių“, - pasakojo K.Stankevičius.

Sakykite, kokį tikslą išsikėlėte rengdamas šį turnyrą?

Visų pirma, tikiuosi, kad turnyras praeis sklandžiai. Taip pat norėčiau, kad netrūktų kovos, o pats turnyras Utenoje padidintų graplingo populiarumą.

Kaip manote, ar kokią įtaką darys faktas, kad tai tarsi Kęstučio Smirnovo atsisveikinimo turnyras?

Nemanau. Turnyras turnyru, o Kęstas juda pirmyn. Niekas nepaneigs jo įtakos susidomėjimo graplingu, tačiau jis keičia kryptį į politinę pusę. Graplinge mes visi esame viena komanda, kuri stengiasi, kad viskas būtų gerai.

Aš nesakau, kad nėra konkurencijos. Tarp sportininkų ji yra. Tačiau už tatamio, šeiminiškumas mūsų komandai yra labai artimas.


Pasidalinti