Lietuvos graplingo rinktinės viltys – apginti Europos čempionų titulus

Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę. Tądien bus surengtas Europos čempionatas, kurio favoritais yra laikomi lietuviai. Panašu, kad rinktinės treneris Ričardas Piepolis laikosi panašios nuomonės.

„Viltys tokios pat, kaip visada. Forma gera, komanda stipri, tad natūralu, kad sieksime tik pačių aukščiausių rezultatų. Nematau jokių priežasčių, kodėl turėtų būti kitaip“, - sakė R.Piepolis.

Šiemet į programą pirmą kartą istorijoje įtraukta rungtis su kimono. Kokią įtaką Lietuvos kovotojams padarys ši naujovė?

Sakyčiau, nedidelę. Vis tik, reikia pripažinti, kad vis tiek mes labiau specializuojamės rungtyje be kimono. Vis tik, žymiai svarbesnis klausimas – kaip mes ruošėmės pačioms varžyboms? Daugelis šiemet tą darė užsienyje. Rimti sparingo partneriai, rimtesnis nusiteikimas, rimtesnės kovos, todėl ir pergalės malonesnės. Kartelę visada galime kelti į viršų ir mes šiemet tai padarėme.

Ar yra konkretus tikslas, ko sieksite Šiauliuose?

Aš labiau mėgstu vertinti ne patį rezultatą, o kovą, sportininkų pasirinktą taktiką, sprendimus vienoje ar kitoje situacijoje. Juk rezultatai gali priklausyti ir nuo varžovų, o su kuo teks varžytis mes dar nežinome. Pasikartosiu, kad prieš patį čempionatą viskuo tikrai esu patenkintas.

Kas jūsų nuomone yra pagrindinis favoritas laimėti absoliučią svorio kategoriją?

Čia įprastai pranašumą turi sunkesni kovotojai. Iš mūsų sportininkų tai galėtų būti Danielius Grėbliūnas, Kasparas Strazdas. Iš lengvesnių – galbūt, Tomas Smirnovas. Pretendentų tikrai yra ne vienas.

Paminėjote K.Strazdą, kuris per šiuos metus žengė neįtikėtiną žingsnį savo karjeroje. Jums tikėtas toks jo žingsnis?

Taip. Aš ne vienu metus mačiau jo kryptingą darbą treniruotėse, todėl žinojau, kad ateis laikas, kai jis pakels savo kartelę. Labai džiaugiuosi, kad jam savo įdirbį pavyksta realizuoti. Jo rezultatas – tai darbo, o ne sėkmės vaisius.


Pasidalinti