Lietuvos graplingo federacija – oficiali tarptautinės džiudžitsu federacijos narė

Devintus metus veiklą vykdanti Lietuvos graplingo federacija (LGF) tapo oficialia tarptautinės džiudžitsu federacijos (JJIF) nare. Kęstučio Smirnovo 2014 metais įsteigta federacija tapo pirmąja organizacija, atstovaujančia šiai organizacijai Lietuvoje.

„Be abejo, tai yra didelis laimėjimas tiek mūsų federacijai, tiek visiems kovinį sportą propaguojantiems lietuviams, nes ši sąjunga atveria naujas duris bei suteikia galimybę atstovauti Lietuvai įvairesnėse varžybose“, - sakė K.Smirnovas.

Tarptautinė džiudžitsu federacija varžybas vykdo keliose dispciplinose. „Fighting System“ disciplina, kurioje leidžiami ir smūgiai, ir metimo veiksmai, ir skausmingi bei smaugimo veiksmai, yra arčiausiai mišrių kovų (MMA) taisykles.

„Duo System“ technikos demonstravimo disciplina skirta technikos elementams demonstruoti, o varžybas laimi teisingiau ir originaliau veiksmus atlikę sportininkai. Trečioji disciplina – „Džiudžitsu Newaza“. Čia dominuoja imtynės.

„Pastaroji disciplina yra parankiausia lietuviams ir būtent čia mes tikimės geriausių rezultatų. „Džiudžiutsu Newaza“ taisyklės labai panašios į brazilų džiudžitsu ir graplingo. Skiriasi tik veiksmų vertinimas. Tikimės, kad sportininkai prisitaikys prie šių taisyklių ir galės puikiai pasirodyti varžybose.

„Duo System“ disciplina jau taikyta ir Lietuvoje. Priminsiu, kad per karantiną, kai nebuvo galima rengti fizinių turnyrų, mes vykdėme net kelis nuotolinius technikos demonstravimo turnyrus“, - sakė K.Smirnovas.

Lietuvių krikštas šiose varžybose turėtų įvykti šių metų lapkričio mėnesį. Kaip oficialūs organizacijos partneriai, Lietuvos graplingo federacijos nariai bus pakviesti į šias varžybas.

Dar vienas svarbus akcentas – JJIF yra pripažinta pasaulio antidopingo agentūros, o tai Lietuvos graplingo federaciją pakels į kitą lygį.

„Nuo šiol LGF galės pretenduoti į valstybinį aukšto meistriškumo finansavimą. Patys suprantate, kad nuo to federacija tik laimės“, - sakė K.Smirnovas.

Artimiausias graplingo federacijos renginys – balandžio 16-ąją Ukmergėje įvyksiantis Lietuvos moksleivių čempionatas.


Pasidalinti