Lietuvos graplingo čempionate – 1 dano juodas diržas

Marijampolės profesinio rengimo centro sporto salėje surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kurio kulminacija tapo 1 dano juodo diržo įteikimas Marijampolės profesinio rengimo centro mokytojui, treneriui Rolandui Janavičiui. Svorio kategorijos per 80 kilogramų veteranų grupės nugalėtojas šiemet tapo Europos, Baltijos ir Lietuvos čempionu.

„Sportininkai dažnai mėgsta kartoti, kad ne prizai jiems yra svarbiausi, o pats procesas, bet galiu garantuoti, kad kiekvienas taip sakantis nori būti įvertintas. Aš nekalbu apie medalius, nes ten viskas aišku – laimėjai ir tu čempionas. Kad gautum 1 dano juodą diržą, to neužtenka.

Be abejo, tai malonus įvertinimas, nes jis yra viso įdėto darbo ir pastangų rezultatas. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šio sprendimo“, - sakė R.Janavičius, spėjęs pabūti ir varžybų komendantu, ir nemažai prisidėjusiu organizaciniais klausimais.

Iš viso čempionate, kuriame buvo varžomasi be kimono (No Gi) disciplinoje, varžėsi 129 sportininkai. Pagrindinio turnyro organizatoriaus Kęstučio Smirnovo sūnus Jokūbas tapo nugalėtoju, o dukra Paulina – vicečempione.

Suaugusiųjų grupėje eilinę pergalę svorio kategorijos iki 64 kilogramų svorio kategorijoje iškovojo 45-erių Konstantinas Mokšinas. Taip pat triumfavo: Mykolas Korsakovas (72 kg), Klaidas Lukaševičius (80 kg) ir Danielius Grėbliūnas (per 80 kg). Pastarasis triumfavo ir absoliučioje svorio kategorijoje.

Tarp merginų absoliučia nugalėtoja tapo viešnia iš Latvijos Lolita Oboleviča. Ji finale nugalėjo jurbarkietę Lijaną Lipnickaitę.

„Marijampolėje tokio lygio turnyrą rengėme pirmą kartą, o patys žinote pirmieji kartai visada yra kitokie. Noriu pasidžiaugti, kad su organizacija viskas pavyko labai gerai, todėl galiu pažadėti, kad Suvalkijos sostinėje tokių turnyrų turėsime ir daugiau.

Kalbant apie laimėtojus, didelių staigmenų nepastebėjau. Visi tie, kurie šiuo metu demonstruoja geriausią sportinę formą, tai pademonstravo ir ant tatamio“, - sakė K.Smirnovas.

Šis turnyras buvo paskutinis 2022 metų Lietuvos graplingo federacijos renginys. Tuo pačiu, sportininkai paskutinįkart šiemet galėjo savo sąskaitas papildyti reitingo taškais. Dabar bus skaičiuojami visų metų rezultatai ir paskelbti kiekvienos grupės ir disciplinos reitingų rezultatai.

Reitingų trejetukai bus apdovanoti jau 2023 metų sausio paskutinį savaitgalį per geriausių sportininkų pagerbimą.