Lietuvių tikslas Europos graplingo čempionate – du diržai

Šį šeštadienį Garliavoje bus surengtas antrasis Europos graplingo čempionatas, kuriame penkiolikos šalių atstovai kovos dėl penkių diržų. Tarp dalyvių bus ir būrys lietuvių, kuriems prognozuojami bent du diržai. Praėjusiais metais dviem diržais užsijuosę lietuviai per metus dar labiau patobulėjo. Tačiau nuo pernai prie dalyvių prisijungė labai stiprios Kazachstano ir Ukrainos rinktinės.

„Mūsų tikslas – pasirodyti ne prasčiau nei pernai. Manome, kad du diržai yra realus tikslas“, - apie siekius Europos pirmenybėse sakė Lietuvos graplingo rinktinės treneris Ričardas Piepolis.

Šiemet titulo negins pernai absoliučioje įskaitoje triumfavęs Marius Rudnickas. Sakykite, ar tai nesumažins lietuvių galimybių laimėti titulą pagrindinėje suaugusiųjų grupėje?

Nemanau. Lietuvių lygis per metus yra gerokai paaugęs, tad tikrai atsiras kovotojų, kurie tinkamai pakeis Marių. Aš asmeniškai manau, kad dideles galimybes laimėti turi Laurynas Pelakauskas iš „Smauglio“ klubo. Kadangi mačiau kiek jis įdėjo pastangų čempionatui, jo galimybėmis neabejoju.

M.Rudnickas finale nugalėjo jūsų klubo auklėtinį. Kaip jautėtės?

Iš kurios pusės pažiūrėsi. Kaip rinktinės treneris, aišku, kad džiaugiausi Mariaus pergale, bet kaip „Smauglio“ atstovas finale sirgau už savo auklėtinį. Iš tikro, svarbiausia, kad laimėjo lietuvis.

Sutinkate su tuo, kad šiemet išvysti lietuvišką finalą tikimybė nėra tokia didelė, kaip pernai?

Sunku pasakyti, kaip susiklostys čempionatas, bet faktas, kad Kazachstanas ir Ukraina žada atsivežti savo pajėgiausias rinktines. Tai iškart garantuoja didesnę konkurenciją.

Galite palyginti Lietuvos rinktinės pasiruošimo sąlygas pernai ir šiemet?

Sakyčiau, kad didelio skirtumo nėra. Vasarą turėjome stovyklą gamtoje, prieš savaitę vėl buvome susirinkę. Turėjome užsiėmimų, kuriuose atsakingai ruošėmės čempionatui. Įvertinus tai, kad esame ne olimpinė sporto šaka, pasiruošimas buvo tikrai labai geras.

Ar po praėjusių metų turėjote kokių pastabų organizatoriams?

Organizacine prasme, graplingo renginiai vyksta nuostabiai. Dažnas užsienietis nustemba pamatęs, kaip viskas vyksta tvarkingai. Mes patys dalyvaujame turnyruose užsienyje, tai vienuose susiduriame su punktualumo problema, kituose – su dalyvių registracijos. Pas mus tokių klausimų nekyla.

Užsiminėte apie tikslą – laimėti du diržus. Kas juos galėtų laimėti?

U-17 grupėje Deividas Matusevičius gins čempiono titulą. Jis jau pernai buvo geriausias Europoje. Per metus dar labiau užaugo, sustiprėjo, tad tikrai tikiu, jog jis gali pasirodyti labai gerai. Suaugusiųjų grupėje gali iššauti mano minėtas Laurynas Pelakauskas. Jis kovos svorio kategorijoje iki 84 kilogramų, o vėliau pabandys pakovoti ir dėl nugalėtojo titulo absoliučioje įskaitoje.


Pasidalinti