LGF atstovai iš pasaulio UWW graplingo čempionato grįžo be medalių

Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai Laimonas Stančikas ir Tomas Smirnovas savaitgalį Astanoje varžėsi dėl UWW graplingo imtynių pasaulio čempiono vardų. Deja, nei vienas, nei kitas į pusfinalį nepateko.

„Nei federacija, nei patys sportininkai iš to nedaro jokios tragedijos. Reikia suprasti, kad tiek Laimonui, tiek Tomui UWW organizacijos taisyklės yra naujos, o prie jų prisitaikyti neužteko laiko. Kur kas svarbiau, kad kovotojai gavo progą pakovoti su puikiais priešininkais, įgijo patirties, kuri neabejotinai pravers tarptautinės graplingo federacijos organizuojamame pasaulio čempionate.

„Kadangi pagal UWW taisykles dar niekada nebuvome kovoję, tai pirmiausias dalykas, ką padarėme – tai išsiaiškinome taškų sistemą. UWW taisyklės labai palankios „laisvūnams“, kuriems tereikia sėkmingai išsikovoti poziciją, vėliau neleisti judėti varžovui ir tokiu būdu rinkti taškus.

Apskritai, visa kelionė puiki – skrydis tiesioginis, viešbutis labai geras, čempionato organizacija irgi be priekaištų“, - sakė iš Kazachstano sugrįžęs Lietuvos graplingo rinktinės lyderis T.Smirnovas.

„Neabejoju, kad kitąkart tiek aš, tiek Laimonas sukovosime geriau. Labai svarbu neužsižaisti stovėsenoje. Varžovai labai stiprūs fiziškai, todėl visos kovos metu būtina išlaikyti aukštą tempą“, - dėstė daugkartinis Lietuvos čempionas.

L.Stančikas pirmoje kovoje smaugimo veiksmu nugalėjo Rumunijos kovotoją, tačiau vėliau pralaimėjo amerikiečiui. Jei pastarasis būtų patekęs į finalą, lietuviui būtų atsivėrusi papildoma galimybė.T.Smirnovo kelyje į titulą buvo varžovai iš Gruzijos, JAV ir Kazachstano. Pirmasis buvo įveiktas trikampiu smaugimu, antrajam ir trečiajam – pralaimėta taškais.

„Prieš kazachą galima sakyti nebekovojau. Susidėjo daug kas – psichologija, nugaros skausmas ir pan. Sakyčiau, kad manęs tebuvo 40 procentų, o tokiais atvejais laimėti neįmanoma. Vis tik, patį čempionatą vertinu labai gerai. Patirtis kovojant su tokio lygio sportininkais neabejotinai padės tiek spalio mėnesį Vilniuje įvyksiančiame pasaulio graplingo čempionate, tiek prieš tai Rumunijoje surengtame ADCC trial Europos čempionate. O dar prieš tai reikia išsigydyti mikrotraumas“, - dėstė T.Smirnovas.


Pasidalinti