Kovos menų šventė Palangoje, kurioje dalyvavo Volkas Hanas

Geografiją iki Palangos plečianti Lietuvos graplingo federacija pirmajam savo turnyrui pajūryje pasirinko ne tik pačios propaguojamą graplingą, tačiau ir sambo varžybas. Priminsime, kad graplingo ir sambo federacijos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį. Be to, sambistai vasaros sostinėje turnyrus rengia nuo 2013 – ųjų.

“Nuolat keičiame turnyro formatą, kad jis būtų įdomesnis ir prieinamesnis žiūrovams. Esame rengę varžybas su dziudistais, esame į turnyrą pasikvietę Volką Haną, šiemet nusprendėme, kad pats laikas surengti bendrą turnyrą su graplingo federacija. Neabejoju, kad tai yra geras pasirinkimas”, - pasakojo pagrindinis turnyro organizatorius Ernestas Doržinkevičius.

 

Jūs pats su savo jaunimu šiemet įsiliejote į graplingo federacijos organizuojamų renginių gretas. Kodėl tik šiemet? Ir kodėl prisijungėte?

Sambo – tai dvikovinių sporto rūšių sistema, apimanti daugybę imtynių rūšių, tokių kaip džiudžitsu, aikido, graplingą ir panašiai. Todėl norėdamas tapti geru kovotoju, privalai būti stiprus kovodamas įvairiais kovos stiliais.

Mūsų vaikai didelį dėmesį skiria sambo imtynėms, tačiau pradėjome imtyniauti be striukių ir natūraliai priartėjome prie graplingo. Manyčiau, kad graplingas, kovojant be striukių ar kimono, yra tobuliausia imtynių rūšis.

 

Birželio 17 dieną bus patiesti 5 tatamiai. Ar yra tekę kada nors anksčiau ruoštis tokiam grandioziniam renginiui?

Penkių tatamių neturėjome, tačiau pernai, kai darėme turnyrą su dziudistais, iš viso varžėsi net 500 kovotojų. Kalbant apie būsimą turnyrą, tai jam jau dabar esame pasiruošę.

Kadangi tarp organizatorių yra “Arėjo” sporto klubo vadovas Adrijus Kupstas, kuris organizuoja turnyrus Vilniuje, tai nėra jokio nerimo, kad kažkas gali būti ne taip.

 

Nebijote, kad kai vyks dviejų skirtingų sporto šakų varžybos, gausis sviestas sviestuotas?

Mano giliu įsitikinimu, žiūrovui matyti kovas pagal skirtingas taisykles yra žymiai smagiau.

 

Koks jūsų kaip organizatoriaus pagrindinis turnyro tikslas?

Kaip ir visuomet, pagrindinis varžybų tikslas – sudominti kuo didesnį vaikų skaičių, vesti sveiką gyvenimo būdą sportuojant, taip pat suteikti galimybę Palangos imtynininkų artimiesiems išvysti savo vaikus imtyniaujančius bei laiminčius varžybų metu. Manau, kad tai šaunu.

 

Ko laukiate iš savo sportininkų?

Didelio ryžto pergalei pasiekti, garbingų ir gražių kovų.

 

Ar gali būti, kad turnyras augs tiek, kad vienoje erdvėje kovos ne dviejų, o trijų arba dar daugiau sporto šakų atstovai?

Kartu su Adrijumi esame paruošę įvairiausių varžybų formatų Palangoje, kuriuos tikrai įgyvendinsime. Kol kas tegul tai lieka paslaptis, kad turėtumėm kuo nustebinti ir sportininkus, ir žiūrovus (šypsosi).

 

Palanga dažnai yra priklausoma nuo oro. Ar šiam turnyrui oras turės bet kokios įtakos?

Mūsų atveju geriau, kad lytų lietus. Tuomet žmonėms nėra kaip laiką leisti pliaže ir jų kur kas daugiau atvyksta pas mus (šypsosi).


Pasidalinti