Kovos menų fiesta – šį savaitgalį įvyksiantis Baltijos šalių graplingo čempionatas

Praėjusiais metais sensacingai pasibaigusios Baltijos šalių graplingo žaidynės absoliutaus nugalėtojo titulą padovanojo 42 – ejų klaipėdiečiui Ramūnui Petraičiui. „Stebuklų būna“ – tuomet savo pergalę apibūdino neretai jau veteranų varžybose dalyvaujantis kovotojas.

Šiemet R.Petraitis iškovoto titulo negins – dėl nutrauktų kryžminių raiščių traumos sportininkas pastaruoju metu yra priverstas karjeroje daryti pauzę.

„Nieko. Sugis ir rudenį planuoju grįžti ant tatamio“, - sakė R.Petraitis.

Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono. Taip pat bendru sutarimu bus kovojame U-11, U-13 ir U-15 amžiaus grupėse. Anksčiau jauniausi dalyviai būdavo septyniolikmečiai.

„Papildomi dalyviai organizacijos neapsunkins. Aišku, klausimų iškyla visada, tačiau turime nemažai praktikos, tad problemų nebus. Sakyčiau, kad pasikeitimai daugiau atsilieps sportininkams ir teisėjams, bet tikrai ne organizatoriams“, - sakė „Faiterio“ treneris ir pagrindinis turnyro organizatorius Arnoldas Lukošiūnas.

Jonavoje tai bus ketvirtasis graplingo federacijos organizuojamas turnyras. Viskas prasidėjo nuo miesto atvirojo čempionato, o dabar antrus metus iš eilės organizuojamas Baltijos šalių turnyras.

„Išskirčiu du labai svarbius Jonavos privalumus – geografinė vieta ir puiki arena. Kaunas šalia, tad viešbučių problemų taip pat nebus. Verta pažymėti, kad didėjantis užsienio dalyvių skaičius į šį klausimą verčia žiūrėti taip pat atsakingai“, - dėstė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.


Pasidalinti