Kovinį sportą į Šiaulius grąžinantis M.Vaidelauskas: „Mieste kovinis sportas – merdėjantis reikalas“

„Turbūt, kažkas apsileido“, - apie praktiškai išnykusį kovinį sportą Šiauliuose sako „Taurus MMA“ klubo įkūrėjas Mantas Vaidelauskas. Savo iniciatyva, praėjusiais metais jis kreipėsi į Lietuvos graplingo federaciją, kad ši į savo tvarkaraštį įtrauktų ir atvirąjį Šiaulių miesto graplingo čempionatą. Pirmasis blynas neprisvilo.

„Jeigu ir buvo problemų, tai tik prieš sportininkams lipant ant tatamio. Tačiau kai tik buvo duotas startas pirmajai kovai, sakyčiau, kad viskas vyko idealiai“, - metų senumo įvykius prisiminė M.Vaidelauskas, kuris šiomis dienomis išgyvena pasiruošimo darbus prieš šeštadienį įvyksiantį antrąjį atvirąjį Šiaulių miesto graplingo čempionatą.

„Nelabai teisinga lyginti šių dviejų turnyrų. Pernai viskas buvo nauja, nieko nežinojau, o šiemet užtenka sudėlioti akcentus, palinkėti dalyviams kovoti be traumų ir judėti toliau. Aišku, yra dalykų, kurie nesidaro lengviau nei pernai. Pavyzdžiui, rėmėjų paieška. Tačiau tai yra visų problema“, - dėstė pašnekovas.

Mantai, galite atsakyti, kaip apskritai Šiauliai atsirado graplingo žemėlapyje?

Supraskite, aš esu kovinio sporto entuziastas, o mano mieste tai yra merdėjantis reikalas. Pagalvojau, kad reikia bent kažkiek visa tai išjudinti ir pradėjau. Dabar jau galvoju, kaip padidinti turnyrų skaičių, bet tuo pačiu džiaugiuosi, kad bent kažkas jau yra.

Šiauliai yra ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, tačiau jame mes turime vos du klubus, kur vaikai gali siekti kovotojo karjerų. Tikriausiai, kažkurioje vietoje buvo padaryta klaida ir kažkas apsileido.

Aš, aišku, kalbu apie kovinį sportą, nors apskritai, išskyrus krepšinį, Šiauliuose su visu sportu nekažką.

Seniai galvojote, kad reikia tai keisti ar viskas atėjo netikėtai?

Reikia suprasti, kad viską darome ne dėl kitų, o dėl savęs. Man, pavyzdžiui, svarbu, kad, užuot besitrainioję kiemais, jie pamatytų, jog galima tapti sportininkais ir ieškoti savo kelio čia.

Po praėjusių metų turnyro atėjo keli nauji vaikai. Mums tai buvo tikrasis įvertinimas.

Antrus metus iš eilės rengiate miesto atvirąjį čempionatą. Sakykite, ar nėra minčių surengti didesnę šventę?

Žinoma yra, bet viskam savas laikas. Iš tikrųjų, galvojome, kad jau šiemet būtumėm pasiruošę, pavyzdžiui, Baltijos taurei. Turime areną, turime visas galimybes, todėl reikia būti ambicingiems, imti ir padaryti.


Pasidalinti