Kęstutis Smirnovas: „Mes patys graplingo federaciją vadiname socialiai atsakinga“

Švenčiausioji graplingo trejybė – Šakiai, Pakruojis ir Švenčionys – nedideli Lietuvos miestai, kurie populiariuosius sportus iškeičia į dar kai kam nežinomą imtynių rūšį – graplingą. Šie miestai turi bendrą bruožą – lyderį, kuris savo atsidavimu traukia jaunimą pasirinkti teisingą gyvenimo kelią.

„Lyderis bet kurioje gyvenimo srityje yra visko pagrindas. Kadangi mes save vadiname socialiai atsakinga federacija, tai mums tokie žmonės neįkainojami. Tikrai labai jais didžiuojamės“, – pasakojo ne vieną socialinį projektą surengusios Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas, pridūręs, kad federacija intensyviai tokių lyderių ieško ir kituose Lietuvos miestuose.

„Nenoriu, kad taip atrodytų, jog Šakiai ar Pakruojis dirba gerai, o Vilnius ar Kaunas – blogai. Tikrai, ne. Tiesiog, mažesniuose miestuose tai labai gerai pastebima. Be to, esame realistai ir suprantame, kad Kaune jaunųjų graplingo kovotojų niekada neturėsime, kiek šis miestas turi krepšininkų“, – pasakojo K.Smirnovas.

 

Besiruošdamas artėjančiam Europos čempionatui, buvusi bušido žvaigždė vos spėja suktis. Neseniai jis lankėsi Švenčionyse, kur spalį bus suorganizuotas antrasis atvirasis mokinių graplingo čempionatas.

„Nepaisant to, kad šiemet Švenčionys neturės nei vieno atstovo Europos pirmenybėse, tačiau mums labai svarbu žiūrėti į priekį. Ten tiek daug gabaus jaunimo, kad neabejoju, jog po kelių metų jie pretenduos į Europos čempionato prizininkus“, – kalbėjo K.Smirnovas.

Jo susitikime su Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“ vadovu Dainiumi Buroku buvo aptarta graplingo plėtra Švenčionyse.

„Pabendravome su rajono naujuoju meru, taip pat aptarėme būsimas varžybas. Tokie susitikimai tik į naudą“, – sakė D.Burokas.

– Sakykite, kaip Švenčionys tapo graplingo miestu? – paklausėme D.Buroko.

– Su Kęstučiu Smirnovu susipažinome prieš 15 metų, kartu dalyvavome įvairiose kovos menų varžybose, o vėliau ir patys ėmėme organizuoti tokio pobūdžio varžybas savo miestuose. Ir kai Kęstutis pakvietė prisijungti prie kuriamos graplingo federacijos, mūsų klubas vienas iš pirmųjų tai ir padarė. Mūsų sportininkams grappling imtynės patiko savo universalumu ir taisyklių paprastumu. Tėvams labai patinka tai, kad šioje imtynių rūšyje yra saugūs veiksmai. Ėmėme aktyviai dalyvauti federacijos veikloje.

– Masiškumas kartais padeda pasiekti geresnių rezultatų, kartais – ne. Kaip jūsų atveju?

Lietuvos graplingo čempionate, pirmenybėse ir Europos graplingo taurėje turime ir čempionų, ir prizininkų. Tokie dalykai labai motyvuoja ne tik pačius sportininkus, bet ir kitus mūsų klubo vaikus ir jaunimą. Be abejo, tėvus tai tik džiugina. Gaila, kad dėl amžiaus cenzo dar negalėsime dalyvauti Europos čempionate, tačiau, manau, kad tai tik laiko klausimas. Gabių vaikinų mums tikrai netrūksta.

– Kaip juos prisiviliojote iš krepšinio, futbolo?

– Mes jų neviliojame, jaunimas pats pasirenka, kas jam yra įdomu ir kokia sporto šaka jis nori užsiimti. Švenčionyse mūsų klubas yra vienintelis, kuris suteikia galimybę sportuoti visoms amžiaus grupėms, kuo negali pasigirti kitų sporto šakų klubai. Taip pat jaunimą traukia nuoširdus darbas, gera sportinė atmosfera, intensyvus ir sistemingas treniruočių bei varžybų kalendorius.

Mūsų sporto klubas nuolatos stengiasi dėl sportuojančiųjų, domisi įvairiomis sporto naujienomis ir neatsilieka nuo jų, plečia sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą bei visada juda į priekį, tobulėja. Jei viskas būtų atvirkščiai ir būtume stovėję vienoje vietoje, ateinančią žiemą nešvęstumėme aštuoniolikto gimtadienio.


Pasidalinti