Į Lietuvą jau atkeliavo specialiai čempionatui pagaminti medaliai

Spalio 7 dieną į Šiaulius rinksis geriausi planetos graplingo imtynininkai. Dešimtmetį švenčianti Tarptautinė graplingo federacija (IGF) Saulės mieste rengia 2023 metų pasaulio čempionatą. Tai bus trečiosios planetos pirmenybės nuo organizacijos įsikūrimo.

„Kad ir kiek kartų organizuotum panašius renginius, vis tiek kažkiek yra nerimo, kad viskas pavyktų gerai. Žvelgiant iš kitos medalio pusės, verta pastebėti, kad likus dviem savaitėms iki paties čempionato, pagrindiniai darbai jau yra padaryti ir drąsiai galiu pasakyti, kad pasiruošimas vyksta sklandžiai.

Per dešimtmetį išmokome svarbiausius dalykus, turime nuostabią komandą, kuri pasiruošusi visiems iššūkiams. Esu tikras, kad turėsime puikų renginį“, - sakė pagrindinis čempionato organizatorius, Tarptautinės graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Tiek pirmajame, tiek antrajame pasaulio čempionate dominavo lietuviai. Anot K.Smirnovo, didelių permainų neturėtų būti ir spalio 7-ąją.

„Lietuvoje graplingas jau ne vienus metus yra pasiekęs tokį lygį, kai rezultatai gerėja per konkurenciją. Ką tai reiškia? Tai, kad aš negaliu įvardinti vieno ar dviejų kovotojų, kurie turi daugiausiai šansų laimėti. Tokių yra būrys, todėl drąsiai sakau, kad Lietuvoje liks ne vienas medalis ir, galbūt, ne vienas diržas“, - kalbėjo K.Smirnovas.

Į Lietuvą jau atkeliavo specialiai čempionatui pagaminti medaliai. Per visą istoriją tokie prabangūs medaliai nugalėtojams ir prizininkams bus įteikti pirmą kartą. Ne mažiau įspūdingai atrodo ir absoliučiose svorio kategorijose triumfuosiančių imtynininkų diržai.

Pirmą kartą pasaulio čempionate kovos ne tik suaugę, bet ir visų amžiaus grupių vaikai. Maža to, grupės bus suskirstytos į pradedančius ir pažengusius. Kaip visada, čempionatas vyks dviejose disciplinose – su kimono ir be kimono.

„Be abejonės, tokio masto renginio mes dar niekada neturėjome. Iš dešimties šalių turėtų atvykti per pusę tūkstančio dalyvių. Be abejonės, jei ne Šiaulių miesto savivaldybė ir Sporto gimnazija, kuri sutiko mus priimti, suorganizuoti tokį čempionatą, būtų reikalų“, - sakė K.Smirnovas.

Likus savaitei iki čempionato, federacija organizuos teisėjų seminarą, kuriame dalyviai bus supažindinti su naujovėmis bei metodiniais dalykais. Pats čempionatas tiesiogiai bus transliuojamas LGF kanalu.


Pasidalinti