Graplingo sezono finiše – atvirasis Lietuvos čempionatas

Šį šeštadienį Marijampolės profesinio rengimo centre bus surengtas Lietuvos atvirasis graplingo čempionatas, kuriame paaiškės ne tik stipriausi šalies graplingo imtynininkai, tačiau ir sezono reitingo lyderiai. Šiomis varžybomis bus užbaigtas 2023 metų sezonas.

„Neperšokus griovio nesinori sakyti „op“, tačiau bendrai vertinant sezonas buvo tikrai geras. Aišku, kažkokį kartėlį paliko pasaulio čempionatas, kuriame tikėjomės daugiau medalių, bet, vėlgi, tai vertiname kaip pamoką, kurią turime išmokti“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Čempionate paaiškės stipriausi sportininkai ne tik savo svorio kategorijose ir amžiaus grupėse, bet ir bus išaiškintas geriausas ir geriausia kovotojai absoliučioje kategorijoje. Įtempta kova vyksta ir reitingų lentelėje. Reitingai skaičiuojami iš visų 2023 metais vykusių varžybų.

Praėjusiais metais absoliučiu čempionu tapo Vilniaus „Smauglio“ atstovas Danielius Grėbliūnas ir Latvijos imtynininkė Lolita Oboleviča.

„Turbūt, įdomiausias klausimas, ar šie kovotojai apgins titulus. Tiek Danielius, tiek Lolita turėjo gerus sezonus, tačiau kovos menuose viena klaida, iš esmės, gali pakeisti visas prognozes.

Kalbant apie reitingus, čia irgi netrūksta klaustukų, tačiau nuo to tik įdomiau. Viso sporto varomoji jėga yra intriga. Mūsų sportas – ne išimtis. Be abejo, yra favoritai, tačiau drąsiai teigti, kad kovos baigsis vienaip ar kitaip – neįmanoma“, - sakė K.Smirnovas.

2024-aisiais Lietuvos graplingo federacija švęs dešimties metų jubiliejų. Anot organizacijos vadovo, ta proga bus organizuojami šventiniai renginiai sukakčiai paminėti. Na, o būsimas atvirasis Lietuvos čempionatas Marijampolėje startuos gruodžio 2 dieną 11:00 valandą. Kaip jau tapo įprasta, kovotojai varžysis su kimono ir be kimono disciplinose.


Pasidalinti