Graplingo pasaulyje – nauja žvaigždė

Jonavoje vykusiame ketvirtajame 2017 – ųjų metų graplingo turnyre absoliučios įskaitos nugalėtoju tapo Tomas Smirnovas. Jis finale nugalėjo klaipėdietį Simoną Simanauską, su kuriuo teko varžytis ir svorio kategorijoje iki 84 kilogramų. Per vieną vakarą T.Smirnovas ir S.Simanauskas varžėsi net keturis kartus, iš kurių trissyk nugalėtoju buvo paskelbtas T.Smirnovas.

„Mano nuomone, Tomui pasipriešinau rimtai. Priežastis, kodėl buvo pralaimėta, manyčiau yra per maža mano patirtis imtynių sporte. Šiuo sportu užsiimu tik metus, bet kaip matote sekasi puikiai. Man tai tik antros varžybos suaugusiųjų sporte, todėl labai džiaugiuosi, kad tokiam patyrusiam kovotojui kaip Tomas sugebėjau mesti iššūkį“,- sakė sparčiai karjeros laiptais kylantis S.Simanauskas.

Simonai, sakykite, kas jus paskatino pasirinkti sporto šaką, kuri Lietuvoje dar pakankamai nauja? Kas motyvuoja?

Motyvuoja graplingo imtynių universalumas, labai mažai apribojimų, lyginant su kitomis imtynių rūšimis. Be abejonės, dar prisideda ir greitas graplingo populiarėjimas Lietuvoje bei stipri ir perspektyvi federacija.

Ar Klaipėdoje užtenka sparingo partnerių, kurie leistų ir pačiam kilti aukštyn?

Pakanka partnerių ir Klaipėdoje, ir Plungėje. Aš iš tikro esu ir liksiu plungiškis, tik pradėjau sportuoti Klaipėdoje ir pagrindus įgyjau ten. Dabar dažniausiai sportuoju Plungėje, kur aukštas dziudo lygis, o imtynių partnerių yra labai stiprių.

Klaipėdoje nuolat dalyvaujame Kovos Menų Namų klubo rengiamuose jau tradiciniuose graplingo vakarėliuose, specializuotose treniruotėse ir seminaruose. Taigi veiklos netrūksta, tik spėk visur (šypsosi).

Esate išsikėlęs konkretų metų tikslą?

Galime sakyti, kad taip. Noriu maksimaliai gerai pasiruošti ir pasirodyti Klaipėdoje vyksiančiame turnyre.

Turnyras Klaipėdoje jau arti..

Tikrai, taip. Turnyras žada būti labai didėlis, todėl norisi pasiruošti ir atiduoti visas jėgas.

---

Absoliuti svorio kategorija:

  1. Tomas Smirnovas, „Smauglys“ Vilnius (Treneris R.Piepolis)
  2. Simonas Simanauskas, KMN Klaipėda (Treneris A.Andrienko)
  3. Lukas Sutkaitis, „Ošimas“ Šakiai (Treneris V.Smirnovas)
  4. Klaudijus Leščinskas, Alytus.

Artimiausias graplingo turnyras – gegužės 7 dieną Klaipėdoje rengiamos atvirosios Baltijos šalių žaidynės. Daugiau informacijos: www.grappling.lt


Pasidalinti