Graplingo nusižengimus tirs naujai įsteigta etikos komisija

Lietuvos graplingo federacijos valdybos posėdyje įsteigtas naujas organas – graplingo etikos komisija. Jos pirmininku išrinktas Europos ir pasaulio graplingo čempionas Albertas Kašėta. Pastarojo kandidatūra patvirtinta vienbalsiai.

„Kovinio sporto pasaulyje moralės kodeksas vaidina labai svarbų vaidmenį. Pagarba vienas kitam yra pamatinis principas, todėl anksčiau ar vėliau tokios komisijos atsiradimas buvo neišvengiamas ir Lietuvos graplingo federacijoje.

Pateiksiu pavyzdį. Kai aš pats vaikystė pradėjau lankyti dziudo, treneris mums nuolat skaitydavo moralės kodekso punktus. Mums vaikams buvo garbės reikalas nepažeisti nei vieno punkto. Užaugome, tačiau moralės kodekso niekada nepamiršome“, - sakė A.Kašėta.

Kaip ir kitose organizacijose, etikos komisijos tikslas – teisingai pritaikyti nuobaudą, iškilus etikos, estetikos ar drausminiams nusižengimams.

„Pirmiausia etikos kodeksas buvo patvirtintas tarptautinėje graplingo federacijoje. Kodekso esmė – garbės ir moralės principai. Jų nesilaikant, komisija gali uždrausti dalyvauti varžybose, suspenduoti tam tikram laikui, anuliuoti pergales ir titulus. Tais pačiais principais veiks ir naujai sukurta komisija.

Kalbant apie Alberto paskyrimą tos komisijos pirmininku, tai jis turi didžiulį pasitikėjimą visoje bendruomenėje. Niekas neabejoja, kad jo sprendimai bus pasverti ir įvertinti teisingai“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Graplingo moralės kodeksą sudaro pamatiniai kovinio sporto dalykai: mandagumas, drąsa, nuoširdumas, savitvarda, garbė, kuklumas, draugystė, pagarba.


Pasidalinti