Graplingo naujame istorijos puslapyje – sutartis su Kadetų licėjumi

Socialiai atsakinga Lietuvos graplingo federacija žengė dar vieną žingsnį savo istorijoje – pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaune veikiančiu Generolo Plechavičiaus Kadetų licėjumi, kuris nuo penktos klasės ruošia kariškius, vidaus reikalų sistemos darbuotojus, duoda teisines žinias, karybos pagrindus. Tai yra pirmas kartas, kai Lietuvos graplingo federacija pasirašo bendradarbiavimo sutartį su švietimo įstaiga.

„Mes plečiame veiklą ir stengiamės pritraukti mokyklas, kurios yra suinteresuotos lavinti ir tiesti kelius mokiniams, kurie nori pasiekti žinių ne tik mokslo srityje, bet ir pasiekti sportinių aukštumų. O graplingas gali padėti. Tai yra sportas, kurį gali praktikuoti sporto salėse, jis nereikalauja jokių papildomų rekvizitų, kurie reikalingi kitoms sporto šakoms kitose erdvėse“, - bendradarbiavimo nauda neabejojo Lietuvos graplingo federacijos direktorius Ričardas Žilaitis.

Kadetų licėjus pasižymi tuo, kad čia sportu vaikai gali užsiimti iškart po pamokų, net neišėję iš mokymo įstaigos.

„Būsimiems pareigūnams ir karininkams dar viena sporto šaka tik pagerins jų sportiškumą, meistriškumą ir ištvermę. Taip jau priimta, kad kariškis privalo būti sportiškas, tikslo siekiantis žmogus.

Dėl to mes norime, kad ypač vaikams būtų kuo didesnė galimybė rinktis bei tobulėti fizinio pasirengimo atžvilgiu. Sutarėme, kad tai nebus tik sutartis vardan sutarties. Kiekvina pasirašyta sutartis įpareigoja atitinkamai ją vykdyti“, - savo pusės privalumus dėstė licėjaus direktorius pulkininkas leitenantas Viktoras Daunys.

Per 2017 metus Lietuvos graplingo federacija planuoja bendradarbiavimo sutartis pasirašyti dar su ne viena įstaiga.

„Tiesiog tęsiu tuos darbus, kuriuos pradėjo buvęs prezidentas Kęstutis Smirnovas. Planas nepasikeitė – norime kuo daugiau žmonių supažindinti su mūsų sporto šaka ir norime, kad žmonės turėtų daugiau galimybių pasirinkti bei tinkamai atstovautų savo sporto šakai.

Federacijos ir toliau laukia susitikimai su kolegijų ir aukštųjų mokyklų atstovais. O rezultatai būna pasiekiami tik nuosekliu darbu“, - sakė R.Žilaitis.

Trejus metus egzistuojanti federacija yra viena labiausiai augančių federacijų mūsų šalyje.


Pasidalinti