Graplingo metų sportininkas T.Smirnovas: “Šių metų tikslas – pasaulio čempiono titulas”

Prabėgus ketveriems metams po to, kai dabartinis Seimo narys Kęstutis Smirnovas įkūrė Lietuvos graplingo federaciją, jo sūnėnas Tomas geriausių graplingo imtynininkų reitinge surinko daugiausiai taškų bei buvo pripažintas geriausiu metų graplingo kovotoju.

Prabėgus ketveriems metams po to, kai dabartinis Seimo narys Kęstutis Smirnovas įkūrė Lietuvos graplingo federaciją, jo sūnėnas Tomas geriausių graplingo imtynininkų reitinge surinko daugiausiai taškų bei buvo pripažintas geriausiu metų graplingo kovotoju.

Dar anksčiau T.Smirnovas yra minėjęs, kad dėl karjeros persikėlė į Vilnių ir prisijungė prie Lietuvoje dominuojančio “Smauglio” klubo. Visas tris pirmąsias vietas reitinge užėmė šio klubo atstovai.

“Tarp mūsų buvo nedidelis taškų skirtumas. Būna kažkas laimi turnyrą, pakyla į pirmą vietą, kitus juokais patraukia per dantį, tačiau netrukus pradeda ruoštis kitam turnyrui”, - apie darbą su geriausiais šalies graplingo kovotojais sakė T.Smirnovas.

 

Tomai, ką jums reiškia pirmoji vieta reitinge?

Jei atvirai, galvojau apie tai. Būdavo, kad turnyruose dalyvaudavau kęsdamas skausmą. Tokiu būdu rinkau reitingo taškus, o pasibaigus metams paaiškėjo, kad jų surinkau daugiausiai.

 

Dar prieš metus buvote trečias. Kokius didžiausius pasikeitimus įvardintumėt per tuos metus?

Visų pirma, 2016 – aisiais pernelyg kentėjau nuo traumų, todėl negalėjau dalyvauti visuose turnyruose ir tiesiog praradau galimybes kovoti dėl aukštesnės vietos. Kitas dalykas – 2017 – aisiais aš kaip kovotojas dar labiau užaugau.

Aišku, lubos dar labai aukštai ir yra kur tobulėti, tačiau prisimenu save prieš metus, tai kažkiek situacija pagerėjo (šypsosi).

 

Ar dėl to buvo lengviau apginti Europos čempiono titulą?

Sakyčiau, taip. Iš tikro, užpernai man buvo gerokai sunkiau nei paskutiniame čempionate. Aišku, susidėjo ir tokie dalykai, kaip žinojimas, ko laukti, kas bus ir panašiai. Nebuvo jokio streso. Nuėjau ir laimėjau.

 

Tai svarbiausia metų pergalė?

Neabejotinai. Visos varžybos yra tarsi tarpinė stotelė laukiant Europos čempionato. Kiekvienam sportininkui laimėti aukštesnio lygio varžybas reiškia didesnį pripažinimą.

 

Užsiminėte apie augimą sportine prasme. Kokie veiksniai padėjo to pasiekti?

Pagrindinis veiksnys – treniruotės. Kiekvieną kartą po treniruotės jautiesi nors šiek tiek labiau patobulėjęs nei prieš treniruotę. Lygiai taip pat su praleista treniruote. Žiūrėk, jau būsi kažko neišmokęs.

 

Kokie tikslai 2018 – ųjų sezonui?

Artimiausiu metu vyksime į Lenkiją. Tikiuosi, kad tai dar labiau prisidės prie tobulėjimo. Vis tik, žada susirinkti kiečiausi Lenkijos kovotojai. O bendrai žiūrint į visus metus, tai aišku, kad pagrindinės varžybos – Pasaulio čempionatas. Tikslas – čempiono titulas.


Pasidalinti