Graplingo imtynių puoselėtojams – juodi diržai

Prieš septynerius metus kovos menų sporto meistro Kęstučio Smirnovo iniciatyva įkurta Lietuvos graplingo federacija šiais metais nusipelniusiems sporto šakos puoselėtojams suteikė danus (juodus diržus).

Tokio įvertinimo jau sulaukė Lietuvos graplingo rinktinės treneris Ričardas Piepolis, moterų rinktinės treneris Vytautas Smirnovas, teisėjų kolegijos pirmininkas Dainius Burokas, Etikos komisijos pirmininkas Albertas Kašėta bei Dan-Kyu komisijos pirmininkas Arnoldas Lukošiūnas.

„Sena mūsų idėja, kuri pagaliau virto realybe. Aišku, reikia pažymėti, kad dviračio neišradome, nes diržai už pasiekimus kovinėse sporto šakose yra įteikinėjami jau labai daug metų. Kodėl pasirinktas toks pirmasis penketukas? Paprasta – šie žmonės daro milžinišką įtaką sporto šakos augimui, profesionalėjimui ir užima atsakingas pareigas federacijos veikloje“, - sakė K.Smirnovas.

Populiarindama graplingo imtynių sportą, federacija šią vasarą paruošė egzaminų programą ir mokymo sistemą, kuri padės ruoštis sportininkus. Paruošta ir video medžiaga su grappling imtynių technika  kuri padės  grappling sportininkams tobulėti ir išsilaikyti meistriškumo laipsnius. Tuo pačiu, aktyviai yra vykdomi meistriškumo kvalifikacijos egzaminai.

„Tai yra natūrali mūsų veiklos tąsa. Kiekvienais metais einame į priekį ir tikrai neketiname sustoti. Kalbant apie diržus, tai artimiausiu metu jie bus įteikti dideliam būriui nusipelniusių graplingo atstovų.

Graplingo imtynės lavina strateginį mąstymą bei visas fizines savybes. Tai vienos geriausių ir saugiausių imtynių, kuriose naudojami visi kovos menų veiksmai, išskyrus smūginę techniką. Graplingo imtynės puikiai tinka lavinti fiziškai vaikus, jaunimą bei suaugusius. Jei nori būti sveikas, stiprus, drąsus ir išmokti strategiškai mąstyti bei apginti save ir savo artimą, turi būti su mumis. O kažkada ateis laikas ir diržams“, - sakė K.Smirnovas.

Liepos 1 dieną egzaminus pirmo dano juodam diržui išsilaikė: Mindaugas Smirnovas, Adrijus Kupstas, Tomas Smirnovas, Mantas Račkauskas, Valerijus Popadko, Tomas Svirskis, Konstantinas Mokšinas, Natas Akmanavičius, Valdas Peciulevičius ir Ernestas Doržinkevičius. Dovydas Rakauskas užsitikrino trečiąjį Kyu žaliąjį diržą.

Visiems dalyviams diržai, sertifikatai ir budo pasai bus įteikti per tradicinę graplingo stovyklą Palangoje, kuri vyks rugpjūčio 16-20 dienomis. Daugiau informacijos grappling.lt


Pasidalinti