Graplingo geografija išaugo iki Jonavos

Trejus metus egzistuojanti ir kasmet geografiją platinanti Lietuvos graplingo federacija šį savaitgalį apsistos Jonavoje, kur bus surengtas atvirasis miesto čempionatas. Mišrioms imtynėms duris atvers naujoji Jonavos arena.

“Vos nepavėlavau. Grafikai jau buvo sudėlioti, tačiau noras nusvėrė viską. Bėgau į sporto centrą, į savivaldybę, radau rėmėjus ir paskutinę minutę Jonavą įtraukė į varžybas.

Organizacinių darbų patirties turiu nemažai. Kartu su kolegomis esame organizavę kitų kovinių sporto šakų varžybas, tad iš esmės – esame užsigrūdinę”, - pasakojo kovos menų klubo “Faiteris” treneris ir pagrindinis turnyro organizatorius Arnoldas Lukošiūnas.

Vadovai užsigrūdinę, o kaip Jonavos kovotojai?

Jonava yra mažas miestelis. Turime ambicingo sportuoti norinčio jaunimo. Kažkada tarybiniais laikais turėjome gerų boksininkų, vėliau, kai valdžia nebedraudė kitų kovinio sporto šakų, atsirado gerų karatistų, dar vėliau perėjome per daugelį kitų sportų, o šį savaitgalį apsistosime ties graplingu.

Didmiesčių sporto klubų treneriai skundžiasi, kad sunku motyvuoti jaunimą lankyti treniruotes. Kaip sekasi mažesniame mieste?

Kadangi pats turiu salę Vilniuje, tai man labai nesunku palyginti. Sostinėje jaunimas gali ir į kina nueiti, ir ant batutų pašokinėti, ir dar daug ką nuveikti. Mažesniuose miestuose pramogų yra žymiai mažiau, todėl jie renkasi sportą. Aišku, kartais turime kovoti su kompiuteriais, tačiau tada žodį taria tėvai. Jonavoje jie supratingi – vaikams liepa rinktis ne kompiuterius, o sportą.

Kas jus motyvavo pasirinkti graplingą?

Anksčiau sporto klube dažniau stiprindavome smūginę techniką ir imtynes. Pamatėme, kad imtynės mūsų silpnesnė vieta, tad joms nusprendėme skirti daugiau dėmesio.

Išbandėme graplingą. Išbandėme dar kartą. Maždaug prieš dvejus metus įstojome į federaciją, apsitrynėme, pradėjome šio to išmokti ir pradėjome kažką laimėti.

Nebus prisvilęs pirmas blynas? Kiek tikitės dalyvių?

Atsivežėme penkis tatamius, bet galvojame tiesti tris. Galbūt gailėsimės (šypsosi), tačiau norime, kad visi tatamiai iki finalų būtų užimti. Geografiškai esame neblogoje vietoje, tai tikimės sulaukti apie 180 dalyvių.

O vietinių?

Šią akimirką yra 15. Tačiau laiko registracijai dar yra ir turbūt per likusias dvi dienas padaugės. Mūsų viltis – jaunimas, kuris yra labai aktyvus. Tikimės apdovanojimų, o kaip bus – pamatysime. Juk koviniame sporte galutinis rezultatas priklauso nuo daug ko. Pavyzdžiui, nuo burtų.

Globaliau žiūrint, mūsų klubo užduotis – auginti sportininkus, tobulėti ir tik tada skinti pergales. Lygį auginame, tad medalių tikrai neliksime.


Pasidalinti