Graplingo fiesta Klaipėdoje

Antrą kartą Lietuvos graplingo istorijoje surengtas komandinis čempionatas virto bekompromise kova iki paskutinio gongo. Klaipėdoje vykusias varžybas po itin įtempto skaičiavimo laimėjo du į vieną sporto klubus sujungę klaipėdiečiai. Kaip ir pernai, antri liko sostinės „Smauglio“ atstovai, o trečia vieta atiteko Šakių „Ošimo“ klubui. Iš viso, turnyre varžėsi klubai iš aštuoniolikos skirtingų miestų.

Pirmą kartą turnyras buvo rengtas ant penkių tatamių. Jame varžėsi tiek vaikinai, tiek merginos. Organizatoriai sulaukė svečių ir iš Latvijos bei Rusijos Kaliningrado srities.

„Nenoriu per daug girtis, tačiau galiu pasakyti, kad sukūrėme neeilinę šventę tiek sau, tiek varžybų dalyviams, tiek žiūrovams. Sporte svarbiausias dalykas yra intriga, o jos šįkart kaip niekada netrūko“, - pasakojo Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Trečiąjį šių metų graplingo turnyrą atidarė Klaipėdos miesto valdžios atstovai, pasidžiaugę, jog į uostamiestį atkeliavo dar vieni kovos menai. Oficialias kalbas pakeitė jaunimo, pradedančių, suaugusių ir veteranų varžybos. Taip pat net penkiose skirtingose svorio kategorijose varžėsi ir merginos.

„Iki šių metų pradžios nebuvome surengę nei vieno merginų turnyro, o dabar kaskart sulaukiame vis didesnio jų skaičiaus. Aš asmeniškai labai džiaugiuosi, kad pagaliau dingsta tas tarybinis požiūris, jog sportuoti gali tik vyrai. Graplingas yra viena saugiausių sporto šakų, tad nematau absoliučiai jokių problemų, kad juo užsiima ir merginos“, - tvirtą nuomonę dėstė K.Smirnovas.

Pagrindinėje suaugusiųjų grupėje nepralenkiami buvo šalies rinktinės trenerio Ričardo Piepolio auklėtiniai, kurie atstovauja „Smauglių“ klubui. Tarp devynių svorio kategorijų – net keturi nugalėtojo titulai atiteko būtent „Smaugliams“: Laimonas Stančikas (iki 68 kg), Sergejus Grečicho (iki 72 kg), Laurynas Pelakauskas (iki 84 kg) ir Lukas Danilevičius (iki 90 kg.)

Pirmąkart istorijoje buvo išrinkti ir techniškiausios bei greičiausios kovos laureatai. Techniškumu varžovams neprilygo S.Grečicho, o trumpiausia kova truko vos 11 sekundžių. Tiek laiko užteko šakiečiui Tadui Bybartui, kad nugalėtų savo varžovą.

Klaipėdoje vykęs turnyras buvo trečiasis iš dešimties numatytų didžiųjų graplingo turnyrų 2016 metais. Balandį veiksmas kelsis į Latvijos sostinę Rygą, o gegužę – į Jurbarką, kur bus surengtas Baltijos šalių atvirasis graplingo čempionatas.
„Mūsų kelias tik prasideda, o laukiantis iššūkiai mus daro stipresnius“, - apie būsimus turnyrus kalbėjo K.Smirnovas.

 Dėkojame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, kuri buvo Lietuvos grappling taurės pirmenybių partneris ir labai prisidėjo prie šio renginio.
 Uosto direkcija-strategiškai viena svarbiausių Lietuvos įmonių, sėkmingai ir efektyviai valdanti, administruojanti ir vystanti Klaipėdos uostą!  

„Varžybų partneris – valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – šiais metais mini veiklos 25-metį. Ta proga sveikinam ir linkim kuo geriausių darbų ir sprendimų.
Pasirink patikimą kelią-Klaipėdos uostą!“.


Pasidalinti