Graplingo federacija išrinko naują direktorių

Praėjusiais metais į Lietuvos Respublikos Seimą išrinktas Kęstutis Smirnovas pagal statutą buvo priverstas palikti Lietuvos graplingo federacijos prezidento postą. Tą jis ir padarė.

Be idėjinio vado likusi valdyba po truputį augo, o praėjusį savaitgalį padėjo paskutinį štrichą, išrinkdami naująjį federacijos direktorių. Juo paskirtas  kovos menų pasaulyje ne vienus metus besisukantis Ričardas Žilaitis.

“Norisi, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į šį kovinį sportą. Matau perspektyvą jauniems žmonėms, vaikams, suaugausiems ir net veteranams. Tai tokia sporto šaka, kuri leidžia save realizuoti nepriklausomai nuo amžiaus. Tarkime, tie patys veteranai – jie jau pasiekę tikslus, tačiau širdyje turi ugnelę kovoti. Graplinge sąlygos geros tam, o taisyklės leidžia realizuoti save”, - pristatydamas save kalbėjo naujasis Lietuvos graplingo federacijos direktorius.

“Taisyklės čia nėra sudėtingos. Jas gali panaudoti įvairių kitų kovinių sporto šakų kovotojai, o savo žinias panaudoti ir graplinge. Taškų skaičiavimo sistema čia yra aiškiai suprantama, tiek graikų-romėnų, tiek laisvųjų imtynių, tiek dziudo kovotojams, kurie savo stipriąsias puses gali pritaikyti ir graplinge.

Pats dalyvavau keliose varžybose, mačiau labai gerai sustyguotą komandinį darbą, greitai ir efektyviai problemas sprendžiančius teisėjus, ir gausybę įvairaus amžiaus dalyvių, kurie gavo tai, ko tikėjosi.

Gavęs pasiūlymą, išbandyti save direktoriaus kėdėje, aš nedvejojau. Šitą dalyką išmanau, todėl neradau priežasčių, kodėl turėčiau atsisakyti.

Kita vertus, jei kažko nežinosiu – aš žinau, kur susižinoti. Tarkime, kils klausimų dėl teisėjavimo, aš iškart kreipsiuosi į kompetetingą vyriausiąjį teisėją Dainių Buroką. Neabejoju, kad jis man į tuos klausimus atsakys. Visą bendrą situaciją žino generalinis sekretorius Erikas Kazlauskas. Specialistų federacijoje netrūksta, o aš ne tas žmogus, kuris bijotų pasakyti, kad kažko nežino, - pasakojo R.Žilaitis.

Naujasis direktorius pirmąsyk oficialiose pareigose debiutuos vasario 25 dieną Pakruojyje įvyksiančiame atvirajame graplingo imtynių čempionate.

“Pirmas užsibrėžtas tikslas – tose Pakruojaus varžybose surinkti 200 dalyvių. Vėliau Baltijos šalių turnyre – 300. Turime plėsti klubų ratą, didesnį dėmesį skirti treneriams, kelti tų pačių trenerių ar teisėjų kvalifikaciją ir didesnį dėmesį skirti tiems, kurie užsiiminės tik graplingu”, - kalbėjo direktorius.

R.Žilaičio kandidatūra pritarta vienbalsiai.


Pasidalinti