Graplingo entuziastams – brazilų legendos pamokos

Lietuvos graplingo federacija birželio 16 dieną pradeda penkių dienų stovyklą, kurią be Lietuvos legendų Kęstučio Smirnovo ir Alberto Kašėtos ves Brazilijos legenda, penkto dano BJJ meistras Iranas Mascarenhas.

Šios stovyklos tikslas – ne tik populiarinti graplingo imtynių sporto šaką tarp Lietuvos ir užsienio šalių sportininkų, skatinti sveiką gyvenseną, bet tuo pačiu rūpintis vaikų bei jaunimo užimtumu bei geriausius imtynininkus paruošti būsimam pasaulio IGF čempionatui.

„Nesinori per daug girtis, bet kiekvienais metais stovyklos sulaukia didžiulio susidomėjimo ir didžiulio pasisekimo. Šių metų išskirtinumas tas, kad stovykla rengiama likus dviem mėnesiams iki pasaulio čempionato. O tai reiškia, kad didelis dėmesys bus skiriamas pasiruošimas jam“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos įkūrėjas bei 2021 metų Baltijos šalių graplingo čempionato nugalėtojas K.Smirnovas.

Nemažesnis dėmesys bus skirtas ir tik pradedantiems kultivuoti šią sporto šaką. Stovyklos metu per penkias dienas bus pravestos aštuonios graplingo imtynių treniruotės – seminarai, kurių metu sportininkai bus supažindinti su graplingo imtynių subtilybėmis, kova stovėsenoje ir parteryje.
Bus aiškinamos IGF graplingo imtynių taisyklės.

„Mes save pozicionuojame kaip socialiai atsakingą organizaciją, todėl savo pareiga laikome rūpinimąsi tiek vaikais, tiek jaunimu. Tai ne pirmas kartas, todėl puikiai žinome ką darome“, - komentavo K.Smirnovas.

Didžiausiu šios stovyklos netikėtumu tapo brazilo I.Mascarenho prisijungimas. Anot graplingo federacijos įkūrėjo, šios legendos atvykimas – didelio federacijos įdirbio rezultatas.

„Kiekvienais metais norime nustebinti ir tai nebus pirmas kartas, kai paskaitas ves užsienio specialistas. Vis tik, reikia pripažinti, kad tokio kalibro mentoriaus iki šiol dar neturėjome. Penktas braziliškojo džiudžitsu danas ne vienam sportininkui yra siekiamybė“, - komentavo K.Smirnovas.

Be I.Mascarenho, kaip jau minėjome, paskaitas ves pats K.Smirnovas ir A.Kašėta. Pirmojo pergalių sąraše yra: keturi čempiono titulai Lietuvos kovinės savigynos čempionate, dukart Lietuvos džiudžitsu čempiono titulai, Bushido Rings absoliutaus čempiono vardas, Europos MMA Bushido-Shoot čempiono vardas, dukart Lietuvos graplingo čempionas bei šių metų Baltijos šalių graplingo čempiono vardas.

A.Kašėta per savo ilgą kovotojo karjerą yra laimėjęs Lietuvos, Europos ir pasaulio graplingo čempionatus, jam suteiktas trečio dano graplingo meistro vardas ir šiemet jis paskirtas tarptautinės graplingo federacijos Etikos komisijos pirmininku.


Pasidalinti