Graplingo 2015–ieji. Kilimo į viršų metai

Besibaigiant 2015 – iesiems, Lietuvos graplingo federacija nusprendė sugrįžti į šiuos metus ir apžvelgti juos nuo sausio iki gruodžio.

„Metai tikrai buvo geri, tačiau neketina sustoti ir kitąmet“, - prabėgusius metus reziumavo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

 

Sausis. LGF metų sukaktis

Vos prasidėjus šiems metams, Lietuvos graplingo federacija atšventė vienerių metų sukaktį. Paminėjime pirmąkart federacijos istorijoje apdovanoti geriausi metų sportininkai, treneriai, patvirtinta metų veikla.

„Galbūt nebus taip svarbu, kai švęsime šeštą ar septintą savo gimtadienį, tačiau pirmasis visada išliks pirmasis. Manau, kad tą patvirtins ir geriausiu treneriu išrinktas Ričardas Piepolis bei „Smauglio“ atstovai, kurie buvo pirmųjų metų geriausiai graplingo imtynininkai Lietuvoje“, - sakė K.Smirnovas.

Vasaris. Pakruojo atvirasis čempionatas.

Lietuvos Nepriklausomybės dieną – vasario 16 – ąją geriausi šalies graplingo kovotojai rinkosi į Pakruojį, kuriame vaikai graplingą renkasi netgi dažniau nei futbolą ar krepšinį.

„Mažų miestelių sportininkai rodo daugiau noro. Juk čia pasirinkimo yra žymiai mažiau nei dideliuose miestuose. Tarkim, Pakruojyje daugiau nėra nei vieno klubo, kur būtų galima užsiimti kovos menais. Be to, tai yra nauja, įdomu. Dėl to ir to noro daugiau“, - pasakojo Pakruojo „Skorpiono“ klubo treneris Modestas Ušinskas.

Turnyre triumfavo sporto klubo „Roger Gracie Academy“ atstovavo, kurie laimėjo tris aukščiausios prabos apdovanojimus. Geriausiu iki 60 kilogramų svorio kategorijoje pripažintas Artūras Gasparavičius, svorio kategorijoje iki 90 kilogramų nepralenkiamas buvo Romualdas Girdiušas, o svorio kategorijoje per 90 kilogramų – triumfavo Egidijus Markevičius.

Balandis. Europos taurė

Pirmą kartą Lietuvos graplingo federacijos organizuotas renginys peržengė Lietuvos ribas. Buvo surengtas pirmasis Europos taurės etapas, kuriame varžėsi Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atstovai.

„Buvo tikrai daug nerimo prieš varžybas, tačiau lygiai tiek pat džiaugsmo po jų. Galėjome įvertinti savo pajėgumą ir ko mums reikia, kad eitumėm tolyn į priekį“, - pasakojo K.Smirnovas.

Šiame turnyre ypač sėkmingai pasirodė Vilniaus „Smauglio“ atstovai, kurie nugalėtojais tapo trijose svorio kategorijose: Sergej Grečicho (iki 68 kg.), Tomas Šiurna (iki 76 kg.), Lukas Danilevičius (iki 90 kg.)

Gegužė. Lietuvos taurė

Dar vienas pirmas kartas – viename turnyre surengtos ir asmeninės, ir komandinės varžybos. Jų nugalėtoja tapo jungtinė brolių Smirnovų komanda.

Varžybose dalyvavo apie 160 sportininkų iš visos Lietuvos. Sportininkai kovojo net šešiose amžius grupėse : U-13, U-15, U-19, suaugusių pradedančiųjų , suaugusių pažengusių bei senjorų. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o prizinę vietą iškovojusi komanda – didele, gražia taure.

Graplingas pagal statistiką yra viena iš mažiausiai traumų atnešančių sporto šakų, tad yra ne vienas jaunas žmogus, kuris ir dėl šio fakto renkasi šią naują kovinę sporto šaką. Lietuviams imtynės yra labai tinkamos, tad rezultatų laukti ilgai neteks“, - pasakojo Šakių sporto klubo „Ošimas“ vadovas ir treneris Vytautas Smirnovas.

Birželis. Lenkija. Europos taurė

Vasaros pradžioje surengtas antrasis Europos taurės etapas. Šįkart veiksmas vyko Bialystoko mieste Lenkijoje.

„Tikiu, kad kiekvienais metais artėsime prie lenkų lygio, tačiau tam, kad jį pasiektumėm, prireiks dar ne vienų metų. Lietuvos komanda yra tikrai neblogo lygio, tačiau jeigu lygintumėmės su pačiais geriausiais lenkais, tai mums tikrai yra kur augti ir kur tobulėti“, - prieš išvyką į Lenkiją kalbėjo vienas perspektyviausių Lietuvos rinktinės narių Kauno „Team Legion“ klubo narys Rokas Naruševičius.

Pačiame turnyre lietuviams sekėsi visai neprastai. Nugalėtoju 72 kilogramų kategorijoje tapo „Smauglio“ sporto klubo atstovas, vienas rinktinės lyderių S.Grečicho. Tarp 76 kilogramų atstovų nepralenkiamas buvo kitas „Smauglio“ narys Viktoras Tamoševičius, o 80 kilogramų sveriančių graplingo imtynininkų turnyre stipriausias buvo R.Naruševičius.

„Gero pasirodymo tikėjomės, tačiau tikrai ne tokio. Lietuvių pasirodymas viršijo visas optiministines prognozes, tad lieka tik džiaugtis“, - rezultatus komentavo K.Smirnovas.

Liepa. Stovyklos

Vasarą Lietuvos graplingo rinktinės nariai ir kandidatai skyrė pasiruošimą būsimam Europos čempionatui. Buvo surengtos dvi stovyklos – Molėtuose ir Elektrėnuose. „Smauglio“ atstovai surengė ir stovyklą, kurią inicijavo Lietuvos rinktinės treneris R.Piepolis.

„Turime tokią jau tradicine tapusią stovyklą Dzūkijos miškuose, kur sudarome sunkias laukines sąlygas, gyvename palapinėse be kažkokių patogumų. Tokia stovykla labai gerai ugdo charakterį“, - pasakojo R.Piepolis.

Rugpjūtis. Seminaras

Prieš debiutinį Europos graplingo čempionatą, tarptautinės federacijos prezidento vardas patikėtas K.Smirnovui. Jis kartu su komanda, likus savaitei iki čempionato starto, surengė seminarą, kuriame ką veikti turėjo ir sportininkai, ir treneriai, ir teisėjai.

„Išskirtinai noriu padėkoti Lietuvos rinktinės treneriui Ričardui Piepoliui ir tarptautinės kategorijos teisėjui Dainiui Burokui. Pirmasis sportininkams surengė praktinę technikos treniruotę, o antrasis – sudėliojo akcentus teisėjavimo klausimu.

Nors atrodo, kad graplingas yra objektyvi sporto šaka, kur teisėjams nėra pernelyg daug vietos, tačiau visada atsiranda tai vienokie, tai kitokie niuansai“, - pasakojo K.Smirnovas. 

Seminare dalyvavo trisdešimt būsimojo čempionato dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Teisėjai ne tik išklausė paskaitą, tačiau ir dalyvavo praktiniame egzamine. Penkiems įteiktos tarptautinės kategorijos, dar penkiems – nacionalinės. Jie visi teisėjavo Europos čempionate.

Rugsėjis. Europos čempionatas

Pirmą kartą istorijoje surengtame Europos graplingo čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo šešis aukso medalius, bendroje įskaitoje tapę absoliučiais nugalėtojais. Antrą vietą absoliučioje įskaitoje užėmė Baltarusija, treti liko Latvijos sportininkai. Pirmenybėse taip pat dalyvavo Gruzijos, Bulgarijos, Rusijos bei svečių teisėmis Alžyro graplingo imtynininkai.

„Nežinau, ar čia namų sienos padėjo, tačiau mūsų pačios optimistiškiausios prognozės buvo viršytos su kaupu. Tikrai labai didžiuojamės savo sportininkais“, - sakė K.Smirnovas.

„Nelabai tikėjausi, tačiau labai labai norėjau. Kažkur galbūt lydėjo sėkmė, bet kalbant apskritai – šio diržo jaučiuosi vertas. Be jokios abejonės &scscaron;iuo metu esu pats laimingiausias žmogus“, - džiaugsmo neslėpė absoliutus Europos čempionas Marius Rudnickas.

Spalis. Švenčionių atvirasis moksleivių čempionatas

Antrą kartą istorijoje surengtose moksleivių pirmenybėse dalyvavo 60 dalyvių iš visos Lietuvos. Geriausiai sekėsi Vilniaus „Smauglio“ atstovams, kurie laimėjo ne tik visas tris prizines vietas absoliučioje įskaitoje, tačiau ir iškovojo aštuonis nugalėtojų titulus įvairiose amžiaus grupėse bei įvairiose svorio kategorijose.

Penkis aukščiausios prabos apdovanojimus iškovojo Švenčionių „Liūto narvo“ atstovai“, dar trys nugalėtojai atstovauja Šakių „Audrai“, du – Ukmergės UDK bei vienas – Vilniaus „Arėjo“ klubui.

„Man kaip prezidentui smagiausia, kad kiekvienose varžybose plečiasi dalyvių geografija ir nugalėtojais bei prizininkais tampa įvairesnių klubų atstovai. Tai skatina dalyvių augimą bei pastangas treniruotėse“, - teigė K.Smirnovas.

Lapkritis. Lietuvos čempionatas

Lietuvos graplingo federacija šalies stipriausių sportininkų čempionatu Šakiuose išsiaiškino pačius geriausius šalies graplingo imtynininkus. Didžiuliame renginyje dalyvavo ir daugiau nei dešimt Europos čempionų, kurie šiuo turnyru pradėjo pasiruošimą 2016 metų Europos čempionatui.

Trankiu akordu ir įspūdinga pergale po pratęsimo triumfavo Viktoras Tomaševičius. Jam atiteko absoliutaus Lietuvos čempiono diržas.

„Pergalės priežastis? Manau, kad už visus buvau geriau pasiruošęs: specialus maistas, specialios treniruotės, režimas. Tik tiek“, – kuklinosi naujasis Lietuvos čempionas

Gruodis. Aukštaitijos atvirasis čempionatas

Zarasų rajono mero iniciatyva, 2015 metų Lietuvos graplingo sezonas bus uždarytas kitą penktadienį Zarasų mieste. Ten bus surengtas atvirasis Aukštaitijos turnyras, kuriame ant vieno tatamio varžysis karatė šotokan, o ant kito – graplingo meistrai. Šiai iniciatyvai pritarė ir K.Smirnovas.

„Kiekviena iniciatyva yra gera, nes tokiu būdu mes plečiame graplingu besidominčių žmonių akiratį. Galiu tik padėkoti Zarasų merui už pasiūlymą. Neabejoju, kad nuobodu nebus“, - kalbėjo K.Smirnovas.

Jo auklėtinis Linas Sniečkus tapo absoliučiu turnyro nugalėtoju.


Pasidalinti