Graplingas žengia į kimono pasaulį

Penktąjį gimtadienį netrukus švęsianti Lietuvos graplingo federacija pristato naujovę - nuo šiol šios sporto šakos dalyviai galės varžytis ir su kimono. Anot vadovų, tai sena neįgyvendinta federacijos svajonė.

„Pasaulyje tai jokia naujiena. Ne viena graplingą kultivuojanti organizacija yra pasirinkusi kovas su kimono, pagaliau iki to užaugome ir mes. Reikia suprasti, kad per penkerius metus senas metodas jau spėjo suformuoti kritinę dalyvių masę. Dabar galvojame, kad kimono naudojimas leis pritraukti daugiau dalyvių iš sambo, dziudo ir kitų sporto šakų. Bet kokiu atveju, senasis metodas niekur nedings“, - pasakojo Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Pirmą kartą kimono graplingo varžybose bus naudojami vasario 10 dieną, kai sostinėje bus kovojama dėl Lietuvos graplingo taurės.

„Tam, kad viską suspėtumėm per vieną dieną, po ilgos pertraukos naudosime penkis tatamius. Turėsime dvi disciplinas, o tai reiškia, kad žiūrovas turės galimybę matyti dvi visiškai skirtingas kovas dėl titulų.

Kovojant su kimono labai išauga veiksmų arsenalas ir reikia pažymėti, kad tie sportininkai, kurie yra įpratę taip kovoti, turės didžiulį pranašumą. Paprastai kalbant, kimono sportininkui, tarsi, pagalbinė priemonė“, - pasakojo A.Kupstas.

Taurės varžybomis graplingo federacija pradeda 2019 - ųjų sezoną. Šiemet šios sporto šakos entuziastų laukia Baltijos šalių žaidynės bei Europos čempionatas. Sezonas užsibaigs gruodžio mėnesį įvyksiančiu Lietuvos čempionatu


Pasidalinti