Graplingas į Klaipėdą sugrįžta po penkerių metų

2016-aisiais Lietuvos graplingo taurės varžybos, 2017-aisiais – Baltijos šalių graplingo čempionatas. Du itin sėkmingai pavykę graplingo federacijos renginiai Klaipėdoje ir po to netikėta penkerių metų pauzė. Vis tik, ir jai atėjo pabaiga – šį šeštadienį uostamiestyje rengiamas tarptautinis graplingo turnyras „Klaipėda Open“.

„Kai dabar atsuki laiką atgal, supranti, kad nuo paskutinio turnyro prabėgo labai daug laiko. Vis tik, reikia nepamiršti, kad pandemija, apskritai, buvo uždariusi turnyrus. Dėl to ta pauzė ir gavosi tokia ilga.

Dėl šių metų abejonių nebuvo. Žemaitijos regione labai trūksta varžybų. Ir kalbu ne tik apie graplingą, bet apskritai apie visas kovines sporto šakas. Tikimės aktyvaus kaimynų dalyvavimo, dėl to ir pasirinkome Klaipėdą“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, kuri taip pat siekė sugrąžinti šią dar jauną sporto šaką į uostamiestį.

„Reikia pažymėti, kad meras žino, jog graplingas – tai ne vynuogės, o imtynės (šypsosi). Rimtai kalbant, tai po Baltijos taurės turnyro savivaldybėje turėjome ne vieną susitikimą ir ten buvome labai gerai įvertinti.

Kodėl padarėme tokią ilgą pauzę? Intensyvus gyvenimas privertė. Matyt, reikėjo pertraukos, kad sugrįžtumėm. Be to, dabar pati organizacija kitokia nei prieš penkerius metus. Krūvį pasidalinome, viskas darosi lengviau, paprasčiau, tikiuosi, ir geriau“, - kalbėjo renginio organizatorius, pirmasis Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.

Treneriu dirbantis M.Rudnickas neslepia, kad pagrindinis turnyro tikslas – pažadinti Vakarų bendruomenę ir priminti, kad joje taip pat netrūksta aukšto lygio kovinio sporto kovotojų.

„Visada norisi, kad savame mieste kovotų kuo daugiau vietinių. Lygiai tą patį galiu pasakyti apie pergales. Visi nori laimėti. Žemaičiai yra užsispyrę, tad visi kovos už savo miestą ir už savo regioną. Toks ir tikslas“, - reziumavo M.Rudnickas.

„Klaipėda Open“ pirmenybės – trečias šiais metais organizuojamas Lietuvos graplingo federacijos turnyras. Priminsime, kad jau įvyko taurės varžybos bei moksleivių čempionatas.


Pasidalinti