Graplingo turnyras – po septynių mėnesių pertraukos

Lietuvos graplingo federacija po daugiau nei septynių mėnesių suplanavo renginį, kurio metu paaiškės stipriausi 2020 metų moksleiviai. Pandemija iš tvarkaraščio išbraukė net penkis renginius, o suplanuoti du Lietuvos moksleivių čempionato etapai sumažinti iki vieno.

„Stebime bendrą situaciją ir kamuoja šiokia tokia baimė, kad vėl bus sugrąžintas karantinas ir ne visų amžiaus grupių graplingo imtynininkai galės išsiaiškinti, kuris yra stipriausias. Tai lėmė, kad visų grupių čempionatas vyks Ukmergėje. Pagal pirminį planą Švenčionyse turėjo būti antra dalis, tačiau patys švenčioniškiai suprato, kad šiemetinės situacijos fone rizikuoti neverta“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Paskelbus karantiną, Lietuvos graplingo federacija suorganizavo nuotolinį technikos organizavimo demonstravimą. Sportininkai siuntė video, demonstravo savo talentą, o komisija rinko techniškiausius veiksmus bei jų autorius apdovanojo prizais. Konkurse dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos sportininkai.

Vasaromis graplingo renginiai nevykdavo, todėl ir buvo nuspręsta atnaujinimą daryti rugsėjo mėnesį. Kaip ir kiekvienais metais, naujasis sezonas startuos moksleivių čempionatu.

„Gyvenome laukimu, o dabar aktyviai stebime kitas federacijas. Visi skuba surengti čempionatus, turnyrus, kad tik spėtų įvykdyti veiklą iki galimo karantino. Šiaip jau, nemanau, kad tai yra labai blogai, nes visi pasiilgę sporto, todėl kovos bus tikrai daug.

Aišku, kalbant apie organizaciją tokiu laikotarpiu, tai nežinomųjų yra labai daug. Žiūrovų registracija, patikros ir panašiai. Atsirado papildomų darbų, kuriuos jau pradėjome įgyvendinti ir, neabejotinai, įgyvendinsime.

Planuojame, kad pirmajame turnyre po karantino dalyvaus 100 – 150 dalyvių. Esame realistai ir suprantame, kad dabar pasiekti rekordinį dalyvių skaičių yra tiesiog nerealu. Kažkur tėvai neišleis vaikų, kažkur dar kažkokios problemos. Aišku, jei viršysime tą skaičių, būsime maloniai nustebinti. Kita vertus, mes tam pasiruošę – vietos salėje yra, tai paklosime papildomą tatamį. Situaciją stebime, tikrai viskas bus padaryta taip, kaip reikia“, - pasakojo A.Kupstas.

Lietuvos moksleivių graplingo čempionatas bus surengtas rugsėjo 26 – ąją.


Pasidalinti