Graplingo sezonas baigtas. Vyks pasiruošimo darbai Europos čempionatui

Vasario mėnesį praėjusių metų geriausių graplingo imtynininkų apdovanojimais prasidėjęs naujasis graplingo sezonas baigėsi. Tuo pačiu prasideda pasiruošimas spalio mėnesį Panevėžyje vyksiančiam Europos čempionatui.

„Nori nenori, vis dar skaičiuojame laiką iki pandemijos ir jai prasidėjus. Lyginame dalykus, kurie buvo geresni tada, kurie geresni dabar. Galiu pasidžiaugti, kad šiais metais žengėme kokybinį žingsnį į tokį lygį, kokiame dar niekada nebuvome“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Pirmasis didelis sezono renginys – kovo mėnesį įvykusios taurės pirmenybės. Priminsime, kad tuo metu Ukrainoje jau buvo prasidėjęs karas, todėl federacija nei galėjo, nei norėjo likti abejinga tam.

„Kaip palaikymą Ukrainai, mes visose varžybose nuo pat karo pradžios naudojome Ukrainos vėliavos spalvų tatamius, mūsų renginiuose būdavo iškeliama ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliava, mes kiekvieną kartą tylos minute pagerbdavome kovojusius už laisvę“, - sakė K.Smirnovas.

Vilniuje vykusias taurės varžybas laimėjo sostinės „Pankratos“ klubas. Netrukus Ukmergėje savo jėgą įrodė Ukmergės dziudo klubui atstovaujantys mokiniai, o dar po mėnesio graplingas po penkerių metų sugrįžo į uostamiestį.

„Šis sugrįžimas federacijai yra labai svarbus. Pirmas dalykas – Vakarų Lietuva yra nuskriausta dėl panašių kovinio sporto turnyrų stokos, antras dalykas – dar po Baltijos taurės turnyro 2017 metais turėjome puikų palaikymą ir draugystę su Klaipėdos valdžia.

Šiais metais turnyre dalyvavo milžiniškas dalyvių skaičius iš Vakarų Lietuvos. Kažkiek gal mažiau buvo iš likusios dalies. Jei pavyktų kitąmet padidinti skaičių ir iš didžiųjų miestų, manau, pasiektumėm visų laikų rekordą“, - į ateitį žiūrėjo K.Smirnovas.

Gegužės pabaigoje Jonavoje buvo surengtas tradicinis Baltijos šalių čempionatas, į kurį susirinko 207 dalyviai, o suaugusiųjų grupėje pagrindines pergales išsidalino klaipėdietis Aleksandras Juzikas, „Holy Family Gym“ klubui atstovaujantis Sergejus Rylachas, Arnas Šaduika ir Nikita Berkovič iš „Smauglio“ bei Latvijos atstovas Dmitrijus Anisko.

Po šio turnyro jaunieji graplingo imtynininkai pradėjo siekti diržų, o federacijos atstovai – pasiruošimą būsimam Europos čempionatui. Pagrindinis pasiruošimo etapas – Palangoje rugpjūčio 22-26 dienomis įvyksianti stovykla.

„Norinčių į ją jau dabar tiek daug, kad visi norintys, turbūt, netilps“, - apie būsimą renginį sakė K.Smirnovas.


Pasidalinti