Graplingo rinktinės lyderiai – UWW pasaulio čempionate

Bendradarbiavimo sutartis su sambo, dziudo, bušido federacijomis turinti Lietuvos graplingo federacija (LGF) netrukus turėtų praplėsti šį sąrašą, įtraukdama ir draugystę su UWW (United world wrestling) graplingo atstove Lietuvoje – Lietuvos tautinių imtynių federacija. Pirmas bendras projektas – pasaulio UWW  čempionatas, į kurį vyktų ir Lietuvos graplingo federacijos rinktinės lyderiai.

“Mes dar prieš keletą metų nusprendėme suvienyti kovines sporto šakas, tačiau gavosi taip, kad pirmieji mūsų draugai tapo ne tokios giminingos šakos. Šiuo atveju, sąlyčio taškų ieškome su tuo pačiu graplingu. Galvojame, kad tai pasitarnautų tiek mūsų, tiek jų sportininkams ir ypač daug duotų paties graplingo, kaip sporto šakos, vystymuisi Lietuvoje”, - naujos idėjos naudą įvardino LGF prezidentas Adrijus Kupstas.

Tarptautinės graplingo federacijos (IGF) taisyklės, pagal kurias daugiausia imtyniavo LGF sportininkai, ir UWW graplingo taisyklės skiriasi minimaliai – IGF versijoje nėra skaičiuojami taškai, o kovą užbaigti gali tik skausmingi veiksmai arba pasidavimas. Savo ruožtu, UWW už veiksmus sportininkai renka taškus.

“Kol sutartis nepasirašyta, galbūt, dar per anksti kalbėti, tačiau abiejų federacijų tikslas – plėtra. Tai, kad skiriasi taisyklės, skiriasi varžovai – nauda visiems”, - dėstė A.Kupstas.

UWW graplingo pasaulio čempionatas įvyks rugsėjo 6-8 dienomis Kazachstano sostinėje Astanoje. LGF graplingo imtynininkams tai bus paskutinė proga pasitikrinti prieš spalio pabaigoje Vilniuje vyksiantį pasaulio IGF graplingo čempionatą.

“Mūsiškiai Kazachstane labiau stengsis susipažinti su pačia varžybų specifika. O mums bus papildoma galimybė kažko pasisemti organizacine prasme”, - sakė A.Kupstas.

Lietuvos graplingo imtynininkai rugpjūčio pabaigoje kelsis jau į antrąją stovyklą Palangoje, kur žada susirinkti sportininkai iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, netgi Anglijos.

“Ši stovykla vainikuos mūsų vasaros darbą. Galima sakyti, kad buvo turnyrų trūkumas, tačiau sugebėjome patentuoti graplingo vardą ir ženklą mūsų šalyje. Kalbant apie stovyklą, tai planuojame trisdešimties sportininkų grupę – ji būtų optimaliausia. Vis tik, panašu, kad šį skaičių viršysime”, - šypsojosi graplingo federacijos prezidentas.


Pasidalinti