Graplingo gimtadienio šventėje – geriausiųjų apdovanojimai

2014 metų pradžioje kovos menų entuziasto Kęstučio Smirnovo įkurta Lietuvos graplingo federacija atšventė aštuonerių metų gimtadienį. Be šventinių kalbų, Šakių kavinėje „Kiba“ vykusioje šventėje buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų organizacijos sportininkai.

Absoliučiu laureatu tapo Lietuvos kovinio sporto legenda Konstantinas Mokšinas. 45 metų kovos menų centro „Smauglys“ kovotojas reitingo nugalėtoju tapo tiek su kimono, tiek be kimono disciplinose. Pirmojoje jis aplenkė antroje vietoje likusį Šakių „Audros“ atstovą Tautvydą Antanaitį, antrojoje – savo komandos draugą Kasparą Strazdą.

„Pergalių receptas nėra sudėtingas, kai tuo pačiu keliu eini ne pirmą, ne antrą ir net ne trečią dešimtmetį. Be abejo, po tiek laiko norisi ir jaunimą pritraukti eiti tuo pačiu keliu. Jaunimas auga, bet kol yra jėgų ir pačiam dar norisi sudalyvauti. Reikia pripažinti, kad praėjusiais metais dalyvavau daug, laimėjau daug.. tai ir lėmė pirmąsias reitingo vietas“, - iš Seimo narių Giedriaus Surplio ir Irenos Hasės atsiėmęs apdovanojimus kalbėjo Konstantinas Mokšinas.

Merginų reitingo lydere praėjusiais metais tapo jurbarkietė (klubas „Pantera) Lijana Lipinskaitė. Ji disciplinoje be kimono aplenkė antroje pozicijoje likusią Šakių „Ošimo“ kovotoją Viltę Merkevičiūtę.

„Kiekvienas apdovanojimas ir laimėjimas priverčia pasijusti labiau pastebėtai ir suteikia didelį paskatinimą judėti ir eiti toliau. Kaip visada, treneriui jaučiu didelę pagarbą ir didžiulę padėką. Žinau, kad be jo taip toli nebūčiau nuėjusi“, - sakė L.Lipinskaitė.

Disciplinoje su kimono pirmąkart triumfavo Sandra Bacevičiūtė. Tik 2021 metais į graplingo pasaulį įsiveržusi mergina sugebėjo iškovoti ne vieną skambią pergalę didžiuosiuose praėjusių metų turnyruose.

„Kadangi esu pasienietė, turiu mokėti savigynos, kad galėčiau apginti ne tik save, bet ir kitus. Tai ir atvedė mane į kovos menus, tai ir atvedė mane į graplingą. Man ši sporto šaka patinka, o ir darbe man tai padeda“, - kalbėjo S.Bacevičiūtė.

Meistrų grupėje abiejose disciplinose nepralenkiamas buvo organizacijos įkūrėjas Kęstutis Smirnovas. Nepaisant to, kad organizacija artėja prie dešimtmečio, pats jos steigėjas ant tatamio pirmąkart varžybose užlipo tik prieš keletą metų. O reitingo lyderiu tapo pirmąkart karjeroje.

„Per tuos aštuonerius metus sugebėjome federaciją išauginti iki penkiasdešimties klubų. Paprastai kalbant, prieš aštuonerius metus turnyruose dalyvaudavo apie 30 dalyvių, dabar jų būna net ir per 300.

Labai svarbu, kad išsiplėtė geografija, tačiau mes ir toliau nežadame sustoti. Norime plėsti varžybų įvairovę, norime padaryti taip, kad kiekviename miestelyje būtų kultivuojama ši sporto šaka. Be to, yra kur plėstis organizuojant tarptautinius turnyrus, profesionalius turnyrus, komandinius turnyrus ir panašiai. Šiemet laukia Europos čempionatas – tikrai turime kur pasitempti“, - artimiausiais planais dalinosi K.Smirnovas.

Artimiausias organizacijos renginys – kovo 12 dieną Vilniuje įvyksiančios Lietuvos atvirosios graplingo taurės pirmenybės.

 

2021 metų reitingo nugalėtojai:

 

Disciplina Nogi (be kimono):

Vakaris Rudokas (U-11)

Arijus Augūnas (U-13)

Vilius Valatkevičius (U-15)

Antanas Bieliauskas (U-17)

Konstantinas Mokšinas (suaugę)

Kęstutis Smirnovas (meistrai)

Vytautė Navickaitė (U-13)

Lijana Lipinskaitė (suaugusios)

 

Disciplina Gi (su kimono):

Nikita Tunkevič (U-11)

Arijus Augūnas (U-13)

Vilius Valatkevičius (U-15)

Arlandas Tamošaitis (U-17)

Konstantinas Mokšinas (suaugę)

Kęstutis Smirnovas (meistrai)

Vytautė Navickaitė (U-13)

Sandra Bacevičiūtė (suaugusios)

 


Pasidalinti