Europos graplingo čempionate – latvių triumfas

Panevėžyje vykusiame Europos graplingo čempionate pagrindinius čempionato trofėjus – diržus laimėjo Latvijos sportininkai. Tarp vyrų absoliučioje svorio kategorijoje triumfavo Dmitrijus Anisko, tarp moterų – Lolita Obolevica. Lietuvos kovotojai gali pasigirti tik pergalėmis atskirose svorio kategorijose.

„Be abejo, tikėjomės daugiau. Mūsų sportininkai tarptautinėje arenoje yra pripratinę prie pergalių, tad likti be diržų nėra tas rezultatas, kuris galėtų džiuginti. Darysime išvadas, nes didelio pasirinkimo neturime“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Čempionate dalyvavo 137 dalyviai iš 18 skirtingų komandų. Pirmąkart prie tarptautinės graplingo federacijos vykdomų varžybų prisijungė Danijos ir Suomijos sportininkai. Didžiausią pergalę tarp naujokų iškovojo danas Kennetas Christensenas, absoliučioje įskaitoje likęs trečioje vietoje.

„Kai tik pradėjome savo veiklą, nuolat kartojau, kad geografijos plėtimas yra vienas svarbiausių organizacijos uždavinių. Metų prabėgo ne tiek ir mažai, bet šiuo klausimu situacija nepasikeitė.

Kalbant apie patį turnyrą, tai jis pavyko pačiu aukščiausiu lygiu. Be abejo, kad norime tobulėti ir plėstis, tačiau realiai vertinant,  neturime kuo skųstis. Prie to labai stipriai prisidėjo Panevėžio savivaldybė, kuri geranoriškai padeda ir už tai jai esame labai dėkingi“, - sakė federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Disciplinos be kimono merginų grupėje Europos čempionėmis tapo trys lietuvės (Vytautė Navickaitė, Lijana Lipinskaitė ir Viltė Savodnikaitė) ir trys lietuviai (Konstantinas Mokšin, Arnas Šaduika ir Mindaugas Bartkus).

Disciplinoje su kimono triumfavo viena lietuvė (Vytautė Navickaitė) ir du lietuviai (Aleksandras Juzik ir Mindaugas Veržbickas).

Artimiausios varžybos – lapkričio 27 dieną Garliavos sporto centre įvyksiantis pirmasis atvirasis džiudžitsu čempionatas. Priminsime, kad Lietuvos graplingo federacija yra tarptautinės džiudžitsu federacijos narė.


Pasidalinti